„Už tą, kuris gali tikrai efektingai, sąžiningai ir gerai rūpintis miestu“, – sakė V. Adamkus.

„Pasirinkimas buvo didelis. Man atrodo, kad du paskutiniai (kandidatai – ELTA) ryškiai pirmavo. Tai priimame tą, ką dauguma pasirinko“, – taip pat pažymėjo jis.

Tuo tarpu reaguodamas į susidariusią situaciją, kai į antrą turą patekę kandidatai buvo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) išbraukti iš rinkimų, o vėliau teismo sprendimu ir vėl sugrąžinti, prezidentas išreiškė viltį, kad ateityje tokios situacijos nepasikartos.

„Man atrodo, kad tai mūsų dar vidaus nesusitvarkymo problema. Taip kad tikiuosi, kad iš to pasimokėme ir ateityje tos klaidos nepasikartos“, – vylėsi V. Adamkus.

VRK antradienį grąžino „valstiečių“ kandidatą Kęstutį Tubį į rinkimus. Pasak komisijos, šis sprendimas priimtas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui (LVAT) paskelbus apie sprendimo naikinti K. Tubį iš rinkimų, panaikinimą.

Analogiškas sprendimas buvo priimtas ir dėl partijos „Laisvė ir teisingumas“ kandidatės į Visagino mero postą Dalios Štraupaitės. VRK pirmadienį priėmė sprendimą leisti į antrąjį turą patekusiai kandidatei į Visagino mero postą Daliai Štraupaitei toliau dalyvauti rinkimuose.

ELTA primena, kad pirmajame savivaldos rinkimų ture Vilniuje laimėjo du kandidatai – TS-LKD partijos narys Valdas Benkunskas, surinkęs 30,79 proc. balsų ir partijos „Laisvė ir teisingumas“ narys Artūras Zuokas su 21,4 proc. vilniečių balsų.

Antrasis savivaldos rinkimų turas vyksta 34 Lietuvos rinkimų apygardose. Išankstinis balsavimas vykdomas kovo 14–16 dienomis bei kovo 19-ąją.

Preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos antradienio duomenimis, Lietuvoje jau balsavo 23 181 rinkėjas. Iš viso kovo 14-ąją nuo 7 iki 20 val. balsavo 1,63 proc. rinkėjų