Išankstiniame balsavime jau balsavo abu kandidatai į sostinės merus – partijos „Laisvė ir teisingumas“ atstovas Artūras Zuokas bei Tėvynės sąjungos – Lietuvos Krikščionių Demokratų (TS-LKD) kandidatas Valdas Benkunskas.

Išankstiniame balsavime, antradienį, taip pat balsavo ir Atkuriamojo Seimo pirmininkas, profesorius Vytautas Landsbergis.

Kovo 14-ąją Lietuvoje prasidėjusiame išankstiniame savivaldos rinkimų antrame ture preliminariais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) antradienio duomenimis, savo balsą atidavė 23 181 rinkėjas. Iš viso nuo 7 iki 20 val. balsavo 1,63 proc. rinkėjų.

Iš viso antrame rinkimų ture teisę balsuoti turi daugiau kaip 1 mln. 422 tūkst. rinkėjų iš 34 rinkimų apygardų.

Kovo 15–16 d., trečiadienį – ketvirtadienį, nuo 7 iki 20 val. išankstinis balsavimas bus vykdomas toliau. Rinkėjai savo valią pareikšti taip pat galės ir sekmadienį, kovo 19-ąją.

VRK primena, kad balsuoti iš anksto visoje Lietuvoje gali tik tie rinkėjai, kurie savo gyvenamąja vietą yra deklaravę savivaldybėse, kuriose vyksta antrasis rinkimų turas.

Rinkėjams, kurių savivaldybėse merai jau išrinkti per I rinkimų turą, balsuoti nebebus galimybės. Savo pilietinę pareigą jie jau atliko.

Pakartotinio balsavimo dieną – kovo 19-ąją, sekmadienį – rinkėjai turės atvykti į tos savivaldybės, kurioje yra deklaravę gyvenamąją vietą iki 2023 m. sausio 4 d., rinkimų apylinkes. Balsavimas taip pat bus organizuojamas nuo 7 iki 20 valandos.

VRK primena, kad svarbiausias rinkėjo dokumentas einant balsuoti yra asmens dokumentas: Lietuvos Respublikos pasas, asmens tapatybės kortelė. Taip pat tinka ir kiti Lietuvos Respublikoje išduoti dokumentai, kuriuose yra rinkėjo nuotrauka ir asmens kodas: vairuotojo pažymėjimas, diplomatinis pasas ir pan.

Teisę balsuoti savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose turintys Europos Sąjungos valstybių narių piliečiai kartu su savo asmens dokumentu turėtų atsinešti ir laikiną leidimą gyventi Lietuvoje. Kitų (ne ES) valstybių piliečiams kartu su savo asmens dokumentu reikės pateikti dokumentą, patvirtinantį teisę nuolat gyventi Lietuvos Respublikoje.

Rinkėjams, patenkantiems į rizikos grupes, rekomenduojama ateiti rytinėmis balsavimo valandomis, t. y. nuo 7 iki 9 valandos ryto, kai balsavimo vietose būna mažiau žmonių.

VRK taip pat maloniai prašo rinkėjų ateiti į pagalbą rinkimų organizatoriams – praleisti į eilės priekį į balsavimo apylinkes atvykusius senjorus, neįgaliuosius, besilaukiančias moteris ar šeimas su mažais vaikais.