Prieš antrąjį rinkimų turą, portalas MadeinVilnius.lt kreipėsi į abu kandidatus ir uždavė keturis klausimus apie pokyčius Vilniuje, kuriuos kandidatai planuoja įgyvendinti, jeigu taps miesto merais.

Ar bus pasikeitimų savivaldybės architektūros skyriuje?

Artūras Zuokas

Buvęs miesto meras nori iš esmės pertvarkyti architektūros skyrių Vilniuje. Kandidatas pažymi, kad būtini ir personaliniai pokyčiai.

„Susitinkant su NT turto plėtotojais, investuotojais ar Architektų sąjungos atstovais visi kaip vienas kalba apie ypač didelę biurokratiją, vėluojančius sprendimus, nuomonių kaitą ir protekcionizmą. Dėl to Vilniaus mieste mažėja būsto įperkamumas, NT plėtotojai net įvardina, kad kiekvienas pirkėjas Vilniuje permoka apie 300 eurų už kvadratinį metrą. Tokia biurokratijos kaina. Todėl pirmiausia būtina atkurti departamentus, t. t. ir Miesto plėtros departamentą, atskiriant vyriausio miesto architekto pareigybę“, – sako buvęs miesto meras.

Tokiu būdu kandidatas siekia, kad architektūriniai sprendiniai būtų paskirstyti tarp skirtingų skyrių ir asmenų. Departamento vadovas būtų atsakingas už darbo organizavimą. Vyr. architektas prižiūrėtų architektūros kokybę, urbanistinių sprendimų kontrolę bei architektūros konkursų organizavimą su socialiniais partneriais – Architektų sąjunga.

Valdas Benkunskas

Dabartinis miesto vicemeras sutinka, kad pokyčiai architektūros skyriuje miestui yra būtini. Tai padėtų pagerinti skyriaus efektyvumą ir operatyvumą.

„Skyriai, kurie dirba miesto plėtros klausimais, turėtų būti sujungti į vieną grupę, kad ši miesto struktūros dalis funkcionuotų geriau. Tikslas – padaryti skyrių skaidresnį, operatyvesnį, kad sprendimai būtų priimami greitai ir koordinuotai“, – komentuoja Valdas Benkunskas.

***
Primename, kad Vilniaus miesto mero rinkimai vyks sekmadienį, kovo 19 d. Išankstinis balsavimas prasidės kovo 14 d. ir vyks iki kovo 16 d. 20 val.