„Esu dėkingas už galimybę apsilankyti Yad Vashem ir nulenkti galvą milijonams Holokausto – didžiausios praėjusio šimtmečio tragedijos – aukų. Deja, dalis iš jų buvo brutaliai nužudyti Lietuvoje. Tačiau ši vieta yra ir viltingas liudijimas, kad net tamsiausiu istorijos laikmečiu visada atsiras žmonių, kurie rinksis šviesą, nepaisant jokių aplinkybių“, – po apsilankymo Yad Vashem sakė Gabrielius Landsbergis, teigiama Užsienio reikalų ministerijos (URM) pranešime žiniasklaidai.

„Šis pirmasis apsilankymas Yad Vashem memoriale man yra ypatingas ir dėl istorinių aplinkybių, ir dėl sąsajų su mano šeimos istorija. Barbariškas Rusijos karas prieš Ukrainą primena, koks vis tik trapus yra įsipareigojimas ginti žmoniškumą. Pasaulio teisuoliai mus įkvepia siekti to, kad žmonija daugiau niekada netaptų beprotiškų užmačių įkaitais, o mes visi – žudynių ir nusikaltimų žmogiškumui liudininkais“, – pažymėjo Lietuvos diplomatijos vadovas.

Pasaulio tautų teisuolio vardas yra aukščiausias apdovanojimas, kurį Izraelio valstybė gali įteikti žmonėms už jų nuopelnus humanizmui.

Šį vardą yra gavę beveik 28 tūkst. žmonių iš 51 šalies. Tarp daugiau nei 900 Lietuvos žmonių, šis apdovanojimas buvo skirtas ir Onai Jablonskytei-Landsbergienei, ministro prosenelei, suteikusiai prieglobstį Belai Gurvičiūtei-Rozenberg bei Sulamitai Vilenčiukaitei.