Socialdemokratai pareiškime remiasi Baudžiamojo kodekso 247 straipsniu: „Ikiteisminio tyrimo duomenų atskleidimas be leidimo“. Už tokį nusikaltimą baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės apribojimu, arba areštu.

Socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir konservatorių partijos vadovybė lig šiol neišsklaidė abejonių dėl galimo slaptos informacijos nutekinimo, todėl socialdemokratai nusprendė kreiptis į Generalinę prokuratūrą.

„Klausimas, kaip K. Bartoševičius sužinojo apie vykdomą ikiteisminį tyrimą, lig šiol lieka neatsakytas. Tą pačią dieną, kuomet generalinė prokurorė informavo tik Seimo pirmininkę, K. Bartoševičius staiga atsisakė Seimo nario mandato – kreipėsi į Vyriausiąją rinkimų komisiją būdamas komandiruotėje Čilėje. Taip jis išvengė Seimo Statute numatytos teisinės neliečiamybės panaikinimo procedūros.

Matyt, buvo siekiama, kad informacija apie skandalingą tyrimą dėl galimo vaikų prievartavimo išvis nepasiektų nei Seimo, nei visuomenės. Šioje vietoje negali likti jokių neatsakytų klausimų, o nešališkai ir nepriklausomai į juos galėtų atsakyti prokurorų tyrimas“, – LSDP pranešime spaudai cituojama V. Blinkevičiūtė.

Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto narys, socdemas Julius Sabatauskas teigia, kad, jo teigimu, prieštaringi paties K. Bartoševičiaus komentarai apie mandato atsisakymo aplinkybes verčia manyti, kad apie vykdomą ikiteisminį tyrimą buvęs Seimo konservatorių frakcijos narys buvo informuotas iš anksto.

„K. Bartoševičiaus teiginiai, kad šis iš Seimo pasitraukė dėl „asmeninių priežasčių“ yra nelogiški. Jei tai būtų tiesa, jis nebūtų vykęs į komandiruotę Čilėje. Ir iš ten nebūtų planavęs skristi į Indiją. Staiga, būdamas Čilėje, dienos vakare, jis puola atsisakinėti Seimo nario mandato ir komandiruotės į Indiją atsisako... Ir būtent tą pačią dieną Generalinė prokuratūra apie kreipimąsi dėl teisinės neliečiamybės panaikinimo informuoja Seimo pirmininkę. Jeigu kažkas iš Seimo ar konservatorių vadovybės mėgino padaryti viską, kad visuomenė nieko nesužinotų apie prokuratūros tyrimą, ir iš anksto apie tai informavo Bartoševičių, visa tai turi būti ištirta ir įvertinta teisėsaugos“, – sako J. Sabatauskas.

Seimo opozicijos atstovai svarsto galimybę parlamente steigti laikinąją tyrimo komisiją, kuri aiškintųsi, ar buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui galėjo būti nutekinta informacija apie jo atžvilgiu teisėsaugos vykdomą tyrimą.

ELTA primena, kad trečiadienį prokuratūra paskelbė, jog iš Seimo pasitraukusiam K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai dėl seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo. Kaip skelbė prokuratūra, turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiais arba nepilnamečiais.

Daugiau nei prieš savaitę konservatorių atstovas parlamente K. Bartoševičius pranešė, jog atsisako Seimo nario mandato. Politikas teigė sprendimą priėmęs dėl asmeninių priežasčių. Netrukus po to, kai parlamentaras paskelbė pasitraukiąs iš Seimo, generalinė prokurorė N. Grunskienė kreipėsi į parlamento pirmininkę V. Čmilytę-Nielsen dėl K. Bartoševičiaus neliečiamybės panaikinimo. Prokurorė Seimo vadovę informavo apie pradėtą ikiteisminį tyrimą dėl galimo seksualinio prievartavimo ir nepilnamečio asmens tvirkinimo, kuriame figūruoja K. Bartoševičius.

Praėjusią savaitę Vyriausoji rinkimų komisija panaikino K. Bartoševičiaus mandatą.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)