„Pastatykime pagaliau Vilniuje paminklą visiems, visų laikų Lietuvos žmonėms, kariams, partizanams, sukilėliams, gynusiems ir pasiaukojusiems kovose už Lietuvos Laisvę“, – kvietė parlamentaras A. Pocius.

Kalbėdamas apie Lietuvos saugumą, jis ragino pagalvoti apie tai, ar kiekvienas žinome savo vietą ir pareigas, kas ką darys, jeigu prireiks ginti Lietuvą nuo agresoriaus.

„Vykstančio karo Ukrainoje kontekste noriu pasakyti, kad mes, kalbėdami apie Lietuvos saugumą, visų pirma turime kalbėti apie tai, kaip mes ginsimės, ar kiekvienas žinome savo vietą ir pareigas, kas ką darys, jeigu prireiks ginti Lietuvą nuo agresoriaus. Turint tokius kaimynus, karui privalome ruoštis nuolat. Lietuvos piliečiai ir kariuomenės mobilizacinis rezervas turi būti ruošiamas nuolat.

Privalome apmokyti šalies piliečius ginti savo valstybę ir, reikalui esant, padėti gintis kitiems – tai mus įpareigoja narystė NATO“, – sakė A. Pocius.

Buvęs parlamento gynėjas nesutinka su kartais viešojoje erdvėje pasigirstančiais priekaištais, kad „ne už tokią Lietuvą kovojo“.

„Mums visiems, matyt, teko ne kartą girdėti viešai kalbančius, netgi ir iš šios tribūnos, kad kai kurie gynėjai ar tų įvykių dalyviai ne už tokią Lietuvą kovojo. O aš jums galiu pasakyti, kad už tokią. Jau 33-iuosius nepriklausomybės metus skaičiuojančią laisvą ir demokratinę valstybę, kuri pasiekė pačius aukščiausius strateginius tikslus tapdama NATO, ES, JT, EBPO ir kitų tarptautinių organizacijų nare“, – sakė A. Pocius.

Seimo narys taip pat pažymėjo, kad mūsų vaikai ir vaikaičiai gali mokytis užsienio valstybių prestižiniuose universitetuose, pagal savo sugebėjimus gali dirbti užsienio valstybių garsiausiose įmonėse ir kompanijose, mes galime keliauti po visą pasaulį.

Iš istorinės Kovo 11-osios Akto salės politikas linkėjo nepavydėti vieni kitiems, o dirbti. „Tiesiog dirbkime, mokykimės ir džiaukimės gyvenimu. Nepavydėkime kitiems, tiesiog dirbkime ir turėsime“, – sakė lemtingų 1991-ųjų metų įvykių dalyvis, pasidalinęs prisiminimais bei mintimis apie tai, kas jį neramina pastaruoju metu.

Iškilmingame Laisvės gynėjų dienos minėjime dalyvavo Lietuvos Respublikos prezidentas Gitanas Nausėda, kadenciją baigę prezidentai Valdas Adamkus ir Dalia Grybauskaitė, atkuriamojo ir dabartinio Seimo nariai, Vyriausybės nariai, užsienio šalių ambasadoriai, žuvusiųjų artimieji.