„Prieš trisdešimt dvejus metus išaušo tartum panašus rytas: žvarbokas, šaltas, nejaukus. Tąkart jis buvo paženklintas mūsų 14 didvyrių žūtimi, daugybė žmonių buvo sužeista. Ko gero, ne vienas iš mūsų tuo metu atsakinėjo sau į klausimą – o kas toliau? Negi ir vėl sutryps, nejau ir vėl blogis laimės prieš šviesą? Būtent tada, tomis minutėmis ir valandomis, buvo atsakyta į šį klausimą: šį kartą nepavyks. Šį kartą mes esame stipresni, nes pasiryžome, esame kartu, visi kaip vienas.

Esame pasirengę paaukoti viską, jei reikės – ir gyvybę. Štai kodėl ši diena yra nepaprastai svarbi. Lietuva tądien gimė iš naujo, gimė tam, kad gyvuotų per amžius“, – kreipdamasis į gimnazijos mokinius sakė šalies vadovas.

Prezidentas pabrėžė, jog šiandien, visoje Lietuvoje matant languose degančias atminimo žvakes, tampa akivaizdu – mes nepamiršome Sausio 13-osios didvyrių, mes juos visada prisiminsime, nes jų aukos leido nutiesti kelią į ateitį, rašoma pranešime.

„Šiandien, matydamas daug veidų, jaunų ir ne tik, suprantu, kad laisvė mums visiems yra brangiausia vertybė. Nes ji suteikia galimybę svajoti, galimybę rinktis ir įgyvendinti svajones. Branginkime ją. Padėkime ją išsaugoti mūsų kaip niekad artimai ukrainiečių tautai. Patikėkite – ji žvelgia ir į mus. Į visą pasaulį. O pasaulis turi suprasti, kad šiandien vyksta nepaprastai svarbūs dalykai, kurių akivaizdoje nevalia svarstyti, kurią pusę rinktis. Turime likti teisingoje istorijos pusėje ir padėti Ukrainai iškovoti pergalę, nes tai bus ir mūsų pergalė“, – teigė šalies vadovas.

Prezidento teigimu, šiandien, pagerbdami tiek Sausio 13-osios aukas, tiek kovoje žuvusius ukrainiečius, kiekvienas sau turime pasakyti: kad ir kas nutiktų – mes išsaugosime laisvę.