Sekmadienį, sausio 1 d., įsigaliojo Seimo priimtos tai numatančios Darbo kodekso pataisos.

Sutrumpinta darbo laiko norma bus taikoma vienam iš tėvų (įtėvių) ar globėjų jų pasirinkimu iki vaikui sukaktų treji metai. Dirbant 4 dienas per savaitę asmeniui tuo metu bus mokamas to paties dydžio nustatytas darbo užmokestis.

Tikimasi, kad toks teisinis reguliavimas paskatins darbuotojus grįžti anksčiau į darbą, neprarandant kvalifikacijos ir ryšio su darboviete, kartu leis veiksmingai prižiūrėti mažametį vaiką. Taip pat tikimasi, kad 4 darbo dienų savaitei pasiteisinus viešajame sektoriuje ją savanoriškai pradės taikyti ir privatus sektorius.

Ši Darbo kodekso pataisa yra vienas iš pernai Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen inicijuoto šeimos paketo pasiūlymų.

Pernai balandžio 21 d. už šeimoms palankius Darbo kodekso pakeitimus balsavo 98 Seimo nariai, susilaikė 27 parlamentarai.

Iki šiol galiojančiame Darbo kodekse buvo nustatyta, kad darbuotojo darbo laiko norma yra 40 valandų per savaitę, nebent darbo teisės normos darbuotojui nustato sutrumpintą darbo laiko normą arba šalys susitaria dėl ne viso darbo laiko.