Laikraščio žiniomis, buvusi viceministrė dalyvavo konkurse Vilniaus miesto klinikinės ligoninės (VMKL) direktoriaus pareigoms eiti.

Šis konkursas vyko gruodžio 20-ąją, bet ligoninės steigėja Vilniaus miesto savivaldybė neatskleidė, kas buvo pripažintas laimėtoju. Gruodžio 21 dieną pranešta, kad viceministrė traukiasi iš pareigų dėl kitų veiklos planų.

„Ministrą Arūną Dulkį viceministrė A. Bilotienė Motiejūnienė praėjusią savaitę informavo, kad planuoja dalyvauti gydymo įstaigų konkursuose. Ministrui ši žinia buvo netikėta ir jis išdėstė principinę poziciją, kad, einant viceministro pareigas, neturėtų būti dalyvaujama sveikatos apsaugos sistemos konkursuose, – „Lietuvos rytui“ teigė SAM atstovai. – Viceministrei buvo duotos kelios dienos apsispręsti, ar norima tęsti darbą politinėje komandoje, ar trauktis iš jos ir dalyvauti gydymo įstaigų konkursuose. Viceministrė po kelių dienų apmąstymų priėmė sprendimą trauktis iš pareigų.“

Su pačia A. Bilotiene Motiejūniene laikraščiui susisiekti nepavyko.

BNS primena, kad A. Bilotienė Motiejūnienė darbą ministerijoje pradėjo 2021 metais birželio mėnesį, jos kuruojama sritis buvo visuomenės sveikata, vakcinacija, COVID-19 valdymas.

Ji anksčiau dirbo Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose direktore valdymui, Nacionaliniame vėžio institute – direktoriaus patarėja, taip pat yra dirbusi Kazachstano Astanos medicinos universitete klinikinės veiklos vadove ir eksperte, buvo sveikatos apsaugos viceministre.

Naujo vadovo VMKL ieškoma po to, kai anksčiau jai vadovavęs Narimantas Markevičius sausį išėjo iš darbo sulaukęs įtarimų kyšininkavimu.

Jis kovo 17 dieną teismo sprendimu nubaustas už šiurkštų ir sistemingą paciento teisių pažeidimą – kyšių iš pacientų už operacijas ėmimą.

N. Markevičiui skirta galutinė 48 tūkst. eurų bauda, iš jo taip pat bus konfiskuoti iš nusikalstamos veikos gauti 1900 eurų.