Apie tai, kad kandidatuos Vilniaus savivaldybės mero rinkimuose, A. G. Astrauskaitė antradienį pranešė ir feisbuke. Ji parašė, kad tai – dovana valdančiajai Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams.

Šią politinę jėgą A. G. Astrauskaitė nuolat kritikuoja.

„Apsisprendžiau: kandidatuoju į Vilniaus meres! Dovana TS-LKD – „prisiprašė“, – feisbuke rašė A. G. Astrauskaitė.

Aktyvi protestuotoja prieš koronaviruso pandemijos valdymą A. G. Astrauskaitė yra viena kaltinamųjų baudžiamojoje byloje dėl riaušių prie Seimo. Ji kaltinama riaušių organizavimu ir provokavimu.

Neseniai A. G. Astrauskaitė buvo atleista iš lietuvių kalbos mokytojos pareigų Vilniaus „Juventos“ gimnazijoje nustačius, jog ji įdarbinta tinkamai nepaskelbus atrankos.

Sprendimą įdarbinti šią mokytoją gimnazijoje anksčiau kritikavo ir Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Tai – ne pirmas kartas, kai A. G. Astrauskaitė dalyvauja rinkimuose. 2020 metais su Centro partija-tautininkais ji bandė patekti į Seimą, kandidatavo Naujamiesčio-Naujininkų apygardoje.

Kandidatė pelnė 1,06 proc. rinkėjų balsų ir į antrąjį rinkimų turą nepateko, iš 13 kandidatų apygardoje liko vienuolikta.