Tai nenormalu

„Klasėje radiatoriai lediniai, jie visiškai neskleidžia šilumos, ten vaikai šąla. Kreipėmės į gimnazijos direktorę, tada klasėje buvo pastatytas šildytuvas, kuris patalpą prišildo daugiausiai iki 16 laipsnių.

Po pamokų jis išjungiamas, o ryte – vėl ta pati situacija – vos 11 laipsnių ir taip jau visą spalį ir lapkritį. Kiek mums žinoma, net klasės durys būna paliktos praviros, kad iš koridoriaus ateitų šiluma. Vaikai skundžiasi, kad jiems šalta, jie nuolat serga, beje, kaip ir mokytoja. Liūdna situacija. Direktorė žadėjo vaikus perkelti į kitą klasę, bet kiek mes galime laukti. Esame pasibaisėję, kokiomis sąlygomis mokosi mūsų vaikai. Tai nenormalu, temperatūra neatitinka reikalavimų“, – piktinosi du mėnesius šaltį kentusių vaikų tėveliai.

Svečiais pasirūpino

Kai naujienų portalą JP pasiekė tėvelių skundas, susisiekus su R. Sargūno sporto gimnazijos direktore Asta Sakalauskiene, ji teigė, kad problema jau išspręsta ir pradinukai iškelti į kitą klasę.

„Situaciją pirmadienį buvo tikrai liūdnoka, sprendėme ją šildytuvu pagalba, bet jau šiandien mūsų svečiai – ketvirtokų klasė mokėsi šiltose patalpose“, – patvirtino A. Sakalauskienė.

Anot direktorės, klasė, kurioje iki šiol mokėsi ketvirtokai, iš esmės nėra pritaikyta pradiniam ugdymui. Joje vykdavo sporto užsiėmimai. Be to, pastate esanti šildymo sistema – sena.

„Mus aptarnauja bendrovė „Panevėžio būtų ūkis“, kuri yra įpareigota užtikrinti tam tikrą temperatūrą. Praėjusią savaitę stebėjome, kad netolygiai šyla patalpos, todėl išsikvietėme specialistus. Jie reguliavo šildymo sistemą ir patalpų temperatūrą. O ateityje būtų tikslinga galvoti apie šildymo sistemos atnaujinimo darbus. Tai senas pastatas, kaip ir šildymo sistema. Pirmajam šaltukui spustelėjus, kol ji „įsivažiuoja“, tenka susidurti su tokiais iššūkiais“, – situaciją komentavo gimnazijos vadovė.

Paklausta, ar kitose gimnazijos patalpose temperatūra atitinka higienos normas, A. Sakalauskienė teigė, kad klasėse kabo termometras ir temperatūra nuolat stebima. „18-19 laipsnių, kaip priklauso ugdymo įstaigai“, – tikino A. Sakalauskienė.

Taupo per atostogas

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius sako, kad ugdymo įstaigų vadovai žino, jog reikia ir privalo laikytis higienos normų reikalavimų.

„Tik per mokinių atostogas vadovų prašėme, kad įstaigose būtų taupomas tiek šildymas, tiek elektra, o mokytojams būtų sudarytos sąlygos dirbi nuotoliu“, – sakė A. Armonavičius ir pridūrė, kad šiai dienai, dėl šildymo mokyklose problemų nėra.

„Nusiskundimų iš mokinių ar tėvelių nei Švietimo skyrius, nei Savivaldybės administracija nėra gavę“, – tikino direktoriaus pavaduotojas.

Paklaustas, ar miesto mokyklose yra vykdomi temperatūros patikrinimai, A. Armonavičius pažymėjo, kad esamą temperatūrą stebėti prašoma įstaigų administracijos.

„Jeigu būna nusiskundimų, žinoma, papildomai eitume tiek į ikimokyklines, tiek į bendrojo ugdymo mokyklas. Patikras privalo ir turi atlikti Visuomenės sveikatos centro specialistai, jeigu yra gauti signalai apie higienos normos pažeidimus“, – sakė A. Armonavičius.

Skundų sulaukia

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Panevėžio departamento direktoriaus Eugenijaus Vilčinsko duomenimis, šiais metais skundų dėl per žemos temperatūros mokyklose nėra gauta, nors pernai ir ankstesniais metais tokių būta. Gavus skundą, specialistai reaguoja, įstaigoje vykdo temperatūros matavimą. Jeigu ji žemesnė nei numato higienos norma, taikoma administracinė nuobauda.

Pasak E. Vilčinsko, bendrojo ugdymo mokyklose mokymo klasėse, kabinetuose, aktų salėje oro temperatūra šaltuoju metų laikotarpiu turi būti ne aukštesnė kaip 22 laipsniai ir ne žemesnė kaip 18 laipsnių, sporto salėje 15-17 laipsnių šilumos, persirengimo kambariuose ne mažesnė kaip 20 laipsnių. Šildymo metu, kai nevyksta ugdymo procesas (savaitgaliais ar atostogų metu), patalpose turi būti išlaikoma 15 laipsnių temperatūra.