Taip pat, VTEK, vadovaudamasi Lietuvos Respublikos vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos įstatymo 25 straipsnio 5 dalies 1 punktu, nusprendė atlikti aprašytų aplinkybių vertinimą. Komisija kreipėsi dėl papildomų šiai situacijai įvertinti reikalingų dokumentų ir informacijos pateikimo.

„Gavusi prašomus dokumentus, Komisija (VTEK – ELTA) spręs klausimą dėl galbūt Įstatymo nuostatas pažeidžiančių Lietuvos Respublikos energetikos ministro Dainiaus Kreivio ir Finansų viceministro Gedimino Norkūno veikų tyrimo pradėjimo/nepradėjimo“, – rašoma laiške.

ELTA primena, kad reaguodami į publikaciją apie energetikos ministro Dainiaus Kreivio ir finansų viceministro Gedimino Norkūno sąsajas su bendrove „Ignitis“, Socialdemokratų partijos frakcijos nariai nusprendė kreiptis į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją (VTEK), teigiama pranešime žiniasklaidai.

LRT žurnalistai išsiaiškino, kad energetikos ministras D. Kreivys turi 40 proc. akcijų bendrovėje „Catus“, kuri valdo daugiau kaip 90 proc. bendrovės „Norteo“ akcijų, o ši turi „Ignitis grupės“ akcijų.

Tuo metu viceministras G. Norkūnas, kuriam pavesta tiesiogiai kuruoti „Ignitis grupę“, anot tyrimo, pats turi „Ignitis grupės“ akcijų.

„Viceministro ryšys su energetikos bendrove yra tebesitęsiantis, akcijų jis nėra atsisakęs. [Prašome] pradėti tyrimą ir nustatyti, ar jis nepažeidė Lietuvos Respublikos viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo“, – rašoma socialdemokratų kreipimesi į VTEK.

Socialdemokratai taip pat prašo ištirti ir ministro D. Kreivio interesų mazgą.