„Kartu atėjome, kartu ir išeisime – Vokietijai išvedus karių kontingentą iš Malio, Lietuva tęsti tokio paties lygmens įsitraukimo MINUSMA operacijoje negalėtų“, – nurodė KAM.

Kaip nurodo LRT, Lietuva yra dislokavusi 42 karius JT vadovaujamoje stabilizavimo ir taikos palaikymo misijoje. Kariai tarnauja su Vokietijos kolegomis, jų užduotis – saugoti karinę bazę. Dar penkis karius šalis yra priskyrusi JT misijos vadavietei.

„Labiausiai tikėtina, kad didžioji dalis Lietuvos kontingento būtų atitraukta kartu su Vokietijos kariais. Artimiausiu metu ir toliau tęsime intensyvų dvišalį dialogą su Vokietija, bet kokius sprendimus priimsime tik suderinę su partneriais“, – teigė ministerija.

Dabartinis Lietuvos misijos mandatas baigia galioti 2023-ųjų gruodžio 31 dieną.

Antradienį Berlynas pranešė, kad nutrauks dalyvavimą misijoje 2024-ųjų gegužę, o karius palaipsniui pradės išvesti ateinančiais metais.

Jungtinės Tautos operaciją MINUSMA Vakarų Afrikos valstybėje Malyje vykdo nuo 2013 metų. Ja siekiama stabilizuoti padėtį šalyje, remti pereinamojo laikotarpio veiksmų plano įgyvendinimą, apsaugoti civilius gyventojus, propaguoti ir ginti žmogaus teises, rengti humanitarinės pagalbos teikimą, kultūros paveldo išsaugojimą ir padėti užtikrinti teisingumą nacionaliniu ir tarptautinių lygmenimis.

Šaltinis
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją