„Kiekvienas premjeras, kiekvieną gruodžio mėnesį tiek frakcijoje didžiausioje, kuri būna pagrindine, tiek koalicijos partneriams sako tą patį: biudžetas yra svarbiausias vyriausybės teisės aktas ir jeigu jūs nebalsuosite ar balsuosite kitaip, tai bus klausimas dėl Vyriausybės pasitikėjimo. Tai yra tradicinė mantra, kuri kalbama nepriklausomai nuo realybių. Taip, yra tiesos, jeigu Seimas nepatvirtintų biudžeto, tai būtų galima aiškiai pasakyti, kad šita Vyriausybe Seimo valdančioji dauguma nepasitiki“, – ketvirtadienį Seime žurnalistams teigė S. Skvernelis.

Ekspremjeras tvirtina, kad jeigu už biudžetą balsuotų tik 71 Seimo narys, tai rodytų Vyriausybei, kad ji yra tikrai pakankamai silpna ir priklausoma tampa ne tik nuo savo koalicijos, bet ir nuo opozicijos.

„Tai rodytų Vyriausybei, kad ji yra tikrai pakankamai silpna ir priklausoma tampa ne tik nuo savo koalicijos, bet ir nuo opozicijos“, – sakė parlamentaras.

ELTA primena, kad ketvirtadienį Seime parlamentarai pirmąkart svarstys ateinančių metų valstybės biudžeto projektą.

Jis Seimui pateiktas spalio 11 d., o iki pirmadienio buvo svarstomas komitetuose, taip pat biudžetui teikti pasiūlymai. Jų iš viso Seimo nariai ir komitetai pateikė už 1,47 mlrd. eurų, didžiausias sumas siūlant skirti kelių infrastruktūrai, pensijų indeksavimui.

Svarstymo metu savo išvadas pateiks Biudžeto ir finansų komitetas (BFK), nuomones ir pastabas, kurioms BFK nepritarė, pateiks kiti komitetai, frakcijos, Seimo nariai.

Po pirmojo svarstymo biudžeto projektas grąžinamas jį teikusiai Vyriausybei tobulinti.

Vyriausybės parengtame projekte valstybės biudžeto pajamos sudaro 15,62 mlrd. eurų, išlaidos – 18,6 mlrd. eurų, biudžeto deficitas – 4,9 proc. nuo bendrojo vidaus produkto (BVP), valstybės skola – 43 proc. BVP.

Tačiau, finansų ministrė Gintarė Skaistė yra sakiusi, kad ekonomika kitais metais išliks augimo kelyje. Nors prognozuojama, kad vidutinė metinė infliacija ateinantiems metams turėtų būti 6 proc. BVP turėtų augti apie 1,4 proc.