Ukrainiečiai smogė rusų šaudmenų sandėliui Radenske.

Ši gyvenvietė yra kairiajame Dnipro krante, per ją keliauja geležinkelio iš Krymo atšaka.

Tad, tikėtina, rusai atvežė šaudmenis geležinkeliu iki Radensko, čia ėmė juos iškrovinėti ir ruošti paskirstyti į perkėlas per Dniprą.

Anksčiau rusai tai darydavo prie pat upės, todėl ukrainiečių žvalgai netrukdavo juos pastebėti ir sunaikinti.

Šį kartą rusai elgėsi sumaniau – bandė šaudmenis išskirstyti 17 km nuo upės ir 53 km iki kontaktinės linijos, t.y. tikėjosi apsisaugoti nuo ukrainiečių artilerijos. Nepavyko, taikinys sunaikintas.

„Pasirodė daugiau informacijos apie ankstesnį smūgį Kairiuose. Tikėtina, ten nuo ukrainiečių artilerijos žuvo apie 30 ir sužeista 60 „tik tok super truper akhmad syla“ kareivų“, – rašo jie.

Foto: AP / Scanpix

Šiaurės vakariniame Svatovės sektoriaus ruože ukrainiečiai įsitvirtino Petropavlikvoje bei pastūmė kontaktinę liniją arčiau Peršotravnevės.

Šios gyvenvietės svarbą ekspertai akcentavo jau anksčiau, iki jos ukrainiečiams lieka 4,5 km.

Dėl šios ukrainiečių sėkmės kyla grėsmė vakariau esančioms agresoriaus pozicijoms Vilšanoje ir Talvižankoje.

Vakariniame ir pietvakariniame ruožuose kelią Svatovė – Kremina kontroliuoja agresorius.

Vyksta įnirtinga kova už „niekieno žemę“. Vienur geriau sekasi agresoriui, kitur – ukrainiečiams.

Kreminos sektoriuje ukrainiečiai primetė savo mūšio ritmą agresoriui. Pagrindinės ukrainiečių pastangos nukreiptos Červonopopivkos link, ukrainiečiai nustūmė rusus atgal prie kelio Svatovė – Kremina.

„Tiesa, agresoriaus propagandiniuose kanaluose vaizdelis priešingas – neva rusai stumia ukrainiečius į vakarus ir jau be penkių minučių užėmė Ternus ir Torskę“, – teigia jie.

Karas

Vyksta mūšiai visame Lisičiansnko sektoriaus Bilohorivkos – Spirnės ruože. Agresorius nemažina spaudimo, bet ukrainiečiams pavyksta apsiginti. Prie Bilohorivkos jie pereidinėja į kontratakas.

Bachmuto sektoriaus kontaktinėje linijoje pasikeitimų nėra.

Agresorius bando atsikovoti prarastas pozicijas Bachmuto rytuose, tačiau ukrainiečiai sėkmingai apsigynė. Taip pat rusai atakuoja miesto pietryčiuose, tačiau ir čia nieko nepešė.

Tuo pačiu ukrainiečiai sugebėjo užkirsti kelią rusų bandymui prasiveržti Kurdjumivkos – Klišivkos ruože. Situacija išlieka sudėtinga.

Centre vyksta sunkūs mūšiai prie Avdijivka ir Marijinkos.

Agresorius pabandė atakuoti, tačiau jo atakos ir vėl buvo atmuštos. Labai karšta Pervomaiskės – Opytnės ruože. Čia atakuoja tai vieni, tai kiti, pozicijos eina iš rankų į rankas.