„Pirmadienį buvęs VST vadas R. Pocius viešai atskleidė skandalingą informaciją, kuri turi būti patikrinta atsakingų šalies institucijų.

Kalbame apie galimus neteisėtus veiksmus malšinant minėtas riaušes, taip pat galimą mobingą iš aukščiausių šalies pareigūnų, šiuo atveju – ministrės A. Bilotaitės“, – pranešime spaudai sako Seimo narys, Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ pirmininkas Saulius Skvernelis.

Pasak parlamentarų, sprendžiant iš nevaldomos mitingo, peraugusio į riaušes, situacijos, turėjo būti aktyvuota operacija „Vėtra“, tačiau to nebuvo padaryta, o tai pagrindžia galimą visišką policijos vadovybės bei VRM aplaidumą ir netinkamą tarnybinių pareigų vykdymą.

Frakcijos atstovai pabrėžia, kad baudžiamojo proceso paskirtis yra ginant žmogaus ir piliečio teises bei laisves, visuomenės ir valstybės interesus greitai, išsamiai atskleisti nusikalstamas veikas ir tinkamai pritaikyti įstatymą.

Be to, kaip viešai teigė R. Pocius, ministrė A. Bilotaitė daugybę kartų reikalavo jo atsistatydinimo iš pareigų, vykdė psichologinį spaudimą, nuolatinius tikrinimus, ar tarnybos vadovas yra darbo vietoje, galimai sekant telefono buvimo vietą, rašoma pranešime spaudai.

Seimo narių nuomone, šios aplinkybės galimai leidžia teigti, kad R. Pociaus atžvilgiu buvo atliekami sąmoningai nemalonūs, žeminantys, engiantys jį veiksmai, kurie prilygsta mobingui
Buvęs VST vadas R. Pocius portalui delfi.lt teigė, kad po pernai rugpjūtį prie Seimo vykusių riaušių, jis iš ministrės A. Bilotaitės ne kartą sulaukė reikalavimo trauktis iš tarnybos vadovo pareigų.

Anot R. Pociaus, siekiant jį patraukti, buvo vykdomi nuolatiniai tikrinimai, ministrė kviesdavosi jį privatiems pokalbiams. Kaip ELTA jau skelbė, R. Pocius išsakė kritiką VRM ir policijos darbui – pavyzdžiui, valdant riaušes esą „tvyrojo visiškas chaosas, visiška anarchija ir visiškai jokios organizacijos.“

Vidaus reikalų ministrė atmeta R. Pociaus kaltinimus mobingu ir tariamu jo žeminimu. VRM pareiškė, kad R. Pocius desperatiškai bando pridengti tikrąsias atleidimo priežastis. Vėliau ministerija pranešė, kad vadas skelbė melagingą informaciją apie savo darbotvarkę, melavo apie susitikimus su diplomatais, ne kartą, be jokios priežasties, nedalyvavo VRM statutinių įstaigų pasitarimuose dėl grėsmių valdymo.