„Mes, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, jau kelis kartus kėlėme klausimą dėl ministrės neveikimo. Visa tai prasidėjo nuo migrantų krizės, kai buvo pasakyta, kad apie 4 tūkst. pabėgėlių įsileidome tyčia, kad ES neva pasigailėtų ir skirtų mums lėšų. Vėliau ministrė Bilotaitė vos už milijardą nenupirko konteinerių. Vėliau skandalas su specialiu įstatymu, kai kažkodėl energetikai statė tvorą. Vėliau buvo skandalas ir nepaprastosios padėties metu, kai buvo paskelbta padėtis pasienyje ir paaiškėjo, kad mūsų pasieniečiai dirba be šovinių“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė D. Gaižauskas.

„Dabar vėl nepaprastąją padėtį įvedėme ir būtent dėl to, kad Rusijos piliečiai nepultų į Lietuvą, o paaiškėja po mėnesio, kad Lietuvoje yra jau beveik dešimt tūkstančių Rusijos piliečių. Skandalas po skandalo, o viskas glaistoma, tylima. (...) Mano galva, valstybė nepaprastosios padėties metu taip kentėti negali“, – aiškino NSGK pirmininko pavaduotojas.

D. Gaižauskas pabrėžia, kad šiuo metu būtina sudaryti specialiąją komisiją ir spręsti A. Bilotaitės atsakomybės klausimą. Jei ministrė neatsakys į klausimus, anot jo, ji privalės atsistatydinti.

„Ta nekompetencija, neveikimas gali per daug Lietuvai kainuoti, todėl turime daryti skubiai specialią komisiją ir spręsti klausimą dėl interpeliacijos. O jei paaiškės nusikalstamos veikos kažkokių požymių, tada kreiptis į Generalinę prokuratūrą. (…) Ir be jokios abejonės, skubiajai komisijai atsakymai turi būti pateikti arba ministrė turi atsistatydinti“, – aiškino jis.

Pirmadienį buvęs VST vadas portalui delfi.lt teigė, kad po pernai rugpjūtį prie Seimo vykusių riaušių, jis iš ministrės ne kartą sulaukė reikalavimo trauktis iš tarnybos vadovo pareigų. Anot R. Pociaus, siekiant jį patraukti, buvo vykdomi nuolatiniai tikrinimai, ministrė kviesdavosi jį privatiems pokalbiams.

Interviu metu R. Pocius negailėjo kritikos VRM ir Policijos darbui riaušių metu – anot pareigūno, tarnybos buvo gavę įspėjimus apie riaušių grėsmę gerokai anksčiau, tačiau galimiems neramumams nesiruošė. R. Pocius patikino riaušių vakarą sulaukęs generalinio policijos komisaro Renato Požėlos skambučio su prašymu padėti malšinti neramumus, kilusius prie parlamento rūmų. Tačiau, pasak buvusio VST vado, net ir surinkus pajėgumus, riaušių malšinimui niekas nevadovavo, situacija, anot pareigūno, priminė chaosą.

Vidaus reikalų ministrė atmeta R. Pociaus kaltinimus mobingu ir tariamu jo žeminimu. Pasak politikės, prieš ją ir prieš jos vadovaujamą ministeriją R. Pocius pradėjo šmeižto kampaniją. VRM pareiškė, kad R. Pocius desperatiškai bando pridengti tikrąsias atleidimo priežastis. Iš pradžių, gerbiant pareigūno privatumą, buvo nutarta atsistatydinimo priežasčių neviešinti. Vėliau ministerija pranešė, kad vadas skelbė melagingą informaciją apie savo darbotvarkę, melavo apie susitikimus su diplomatais, ne kartą, be jokios priežasties, nedalyvavo VRM statutinių įstaigų pasitarimuose dėl grėsmių valdymo ir pan.

Kaltinimus dėl netinkamo pasiruošimo riaušėms atmetė ir R. Požėla. Pirmadienį jis tikino, kad institucijos neturėjo informacijos apie tai, kad mitingas, vykęs prie parlamento, galimai baigsis riaušėmis.