Be to, pažymi prezidentas, siekiant važiuoti į Briuselį spręsti išaugusių elektros kainų problemų reikia būti pasiruošusiam. O dešiniųjų Vyriausybė, teigia šalies vadovas, tokia nėra. Anot jo, šiuo metu Ingridos Šimonytės vedamas ministrų kabinetas neturi jokių konkrečių pasiūlymų.

„Ir pasenęs, ir nelabai aktualus tas pasiūlymas. Bet jei kažkam labai norisi jį aktualizuoti tai aš priminsiu, kad Lietuvos Respublikos prezidentas yra vienintelis visų Lietuvos Respublikos gyventojų renkamas politikas. Pagal Konstituciją jis turi tam tikras funkcijas ir šias funkcijas jis vykdo pirmiausiai užsienio politikoje. Todėl niekas negali kvestionuoti ar juo labiau apriboti jo konstitucinių galių. Joks kitas politikas ir pareigūnas nėra renkamas tiesiogiai – jie yra atrenkami partijos viršūnėlių ar kažkokių kitų žmonių, todėl pakeisti prezidento negali. Vieninteliu atveju – jeigu prezidentas nuspręstų deleguoti kažkokias savo funkcijas. Tai būtų galima svarstyti, tačiau aš nei praeityje delegavau, nei dabar deleguoju, nei ketinu deleguoti savo funkcijų kam nors kitam, nes tai yra mano atsakomybė Lietuvos Respublikos žmonėms“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė prezidentas.

Be to, tęsė G. Nausėda, norint Lietuvą atstovauti ES struktūrose, reikia būti atlikusiam svarbius paruošiamuosius darbus. O šiuo klausimu, pažymėjo prezidentas, valdantieji nėra pasiruošę.

„Norint važiuoti į Briuselį reikia turėti tam tikrą padarytų darbų skrynelę. Šiuo metu Vyriausybės skrynia yra visiškai tuščia. Jokie sprendimai, kurie suteiktų viltį arba palengvintų žmonių gyvenimą arba indikuotų, kad jais bus pasirūpinta, nėra padaryti. Kitaip tariant, jei važiuoji į Briuselį tai turi susikrauti lagaminą. Šiame lagamine dabar nėra net dantų šepetėlio“, – vaizdingai kalbėjo prezidentas ir toliau kritikavo dešiniųjų valdžią.

„Noriu pasakyti viena dalyką. EVT priima strateginius sprendimus ir jeigu kažkas galvoja, kad ja galima prisidengti dangstant savo pasyvumą ir neveiklumą – tai yra didelė klaida. Daugelis kitų vyriausybių jau yra priėmusios labai aiškius ir didelius paketus, kurie padės apsaugoti žmones nuo energetikos kainų kilimo, kompensuoti tam tikras netektis“, – sakė G. Nausėda ir retoriškai klausė, kodėl valdantieji šiuo klausimu vis dar lūkuriuoja.

„Klausimas ko mes laukiame ir ko mes tikimės sulaukti. Ar mes norime, kad dar labiau sumenktų žmonių, verslo nuotaika ir pasitikėjimas valdžia. Tai retorinis klausimas, bet į jį privaloma atsakyti“, – sakė prezidentas.

Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis trečiadienį pareiškė, kad siekiant Lietuvai tinkamo sprendimo dėl išaugusių elektros kainų, būtų gerai, kad ne prezidentas, bet premjerė važiuotų į artimiausią Europos Vadovų Tarybą. Tokią poziciją G. Landsbergis išsakė komentuodamas šalies vadovo Gitano Nausėdos antradienį išsakytą poziciją, kad jis vertins tai, kaip energetikos ministrui Dainiui Kreiviui toliau seksis derėtis ES ir Švedijoje dėl Lietuvai svarbių sprendimų elektros energijos sektoriuje.

Antradienį LRT televizijai duotame interviu prezidentas leido suprasti, kad nuo D. Kreivio derybų dėl elektros kainų ES ir Švedijoje priklausys, ar jis toliau pasitikės interpeliacijos išvengusiu ministru.

„Jeigu po gruodžio 1 dienos išaiškės, kad ministras Kreivys patenkinamai įvykdė šitas užduotis, aš manau, kad mes galėsime jam suteikti tam tikrą pasitikėjimo kreditą ir atvirkščiai, jeigu šių sprendimų jam nepavyksta įgyvendinti ir Lietuva atsidurs nepalankioje situacijoje, palyginti su kitomis ES valstybėmis, iš to darysime atitinkamas išvadas“, – interviu LRT antradienį sakė G. Nausėda.