Anot jo, dalyvavimo kare vengiančius ir prieglobsčio ieškančius žmones reikia įleisti, tačiau gali būti sudėtinga nustatyti, ar jie tikrai bando pabėgti nuo mobilizacijos, tarp jų gali būti ir Lietuvai nedraugiškų asmenų.

„Labai sunku dabar pasakyti, ar jie patenka į tą kategoriją, nes ta situacija gali daug kas pasinaudoti. Nėra nustatytos amžiaus grupės, ar jis tarnavo Rusijos kariuomenėje, ar netarnavo, ar pakliūva į tuos sąrašus, ar ne. Aišku, žmones, kurie bėga nuo karo, nenori jame dalyvauti, tai be abejonės juos reikia įleisti, bet reikia būti labai atsargiam, nes daug kas gali tuo pasinaudoti ir tame tarpe – mūsų nedraugai“, – LRT televizijos laidai „Svarbi valanda“ trečiadienį kalbėjo J. V. Žukas.

Vidaus reikalų ministerijos trečiadienį išplatintame pranešime teigiama, kad dalinė mobilizacija nėra automatinis pagrindas suteikti Rusijos piliečiams prieglobstį, o kiekvienas atvejis bus vertinamas individualiai.

Rusijos vadovas Vladimiras Putinas trečiadienį, kreipdamasis į tautą pirmąkart nuo karinės invazijos į Ukrainą pradžios, paskelbė apie dalinę mobilizaciją šalyje. Pasak jo, trečiadienį prasidėsiantis šaukimas taikomas atsargos kariams, pirmiausia – turintiems patirties. Rusija tikisi mobilizuoti apie 300 tūkst. karių.

Reaguodama į mobilizaciją, Lietuva pakėlė kariuomenės greitojo reagavimo pajėgų budrumo lygį, kitą savaitę dėl to šaukiama prezidento Gitano Nausėdos vadovaujama Valstybės gynimo taryba.