VRK sprendimo projekte siūloma apie nustatytus pažeidimus informuoti Generalinę prokuratūrą ir Specialiųjų tyrimų tarnybą.

Atlikusi A. Zuoko rinkimų kampanijos į sostinės merus ir partijos rinkimų finansavimo tyrimą, VRK darbo grupė nustatė, kad dalį išlaidų apmokėjo su A. Zuoku susijusios viešosios įstaigos „Azzara“, Jono Meko fondas ir „Vilnius 2035“.

Rinkimų komisijos duomenimis, šios įstaigos apmokėjo politikų sąskaitas sociologines apklausas atliekančiai bendrovei „Baltijos tyrimai“, bendrovei „Civitta“ už nemokamo transporto Vilniuje studiją, diskusijų rengimo išlaidas, publikacijos parengimą apie A. Zuoką ir kt.

Darbo grupė teigia, kad nepavyko nustatyti visų išlaidų, tačiau pagal tai, ką VRK išsiaiškino, viešųjų įstaigų apmokėtos sąskaitos viršijo 20 tūkst. eurų.

VRK sprendimo projekte nurodoma, kad viešosios įstaigos rinkimų kampanijos išlaidas apmokėjo gavusios kitų juridinių asmenų paramą ir paskolas.

Įstatymai nurodo, kad visos su rinkimų kampanija susijusios išlaidos turi būti apmokamos per specialią rinkimų sąskaitą, o finansavimas per trečiuosius asmenis draudžiamas.

A. Zuokas neigia padaręs kokių nors rinkimų kampanijos finansavimo pažeidimų.

2019 metų kovą per antrą rinkimų turą jis surinko 38,5 proc. balsų ir sostinės mero rinkimus pralaimėjo Remigijui Šimašiui. Tuo metu jo vadovaujama Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) užėmė antrą vietą ir iškovojo dešimt mandatų Vilniaus miesto savivaldybės taryboje.

2020 metais Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) susijungė su partija „Tvarka ir teisingumas“ bei judėjimas „Pirmyn, Lietuva“ ir pasivadino partija „Laisvė ir teisingumas“.