„Mane stebina ši informacija. Laukiu papildymo, informacijos iš prokuratūros, matant, ką tai reiškia ir kokį signalą tai siunčia visuomenei – pasirodo, galima siūlyti Seimo nariui 50 tūkst. eurų kyšį, o už tai gauti 5 tūkst. eurų baudos: dešimt kartų mažesnę sumą“, – Delfi pirmadienį vakare, po prokuratūros žinios, sakė M. Maldeikis.

„Tai kuria labai keistą precedentą ateičiai ir siunčia labai blogą signalą visuomenei. Tikiuosi prokuratūros aiškaus susidariusios situacijos išaiškinimo ir pagal tai spręsiu tolesnius savo veiksmus“, – teigė politikas.

„Tikiuosi, kad prokuratūros žinia yra juokelis“

Apie visą istoriją M. Maldeikis plačiau antradienį ryte aprašė savo feisbuke.

„Skaitau, prokuratūros paskelbtą žinutę, kad Seimo narį bandęs papirkti žmogus pripažino tai padaręs, todėl turės sumokėti 5000 eurų baudą. Viskas? Seimo nario papirkimas kainuoja 5000? 10 kartų mažiau nei siūlytas kyšis? Kur užsakovas? Kur tikrasis vykdytojas?“, – rašė parlamentaras.

Jis priminė ir visą kontekstą.

„Nuo pradžių. 2021 balandžio 27 dieną, po balsavimų rytinėje plenarinėse sesijoje, eidamas į savo kabinetą, prie durų sustabdė jaunuolis. Susidarė įspūdis, kad jis tiesiog ėjo pro šalį ir susidūrėme netyčia. Pasako, kad dirba Puidoko padėjėju ir ėjo link jo kabineto – mūsų kabinetai šalia. Kalbant kažkokius small talk apie tuo metu aktualų karantino klausimą, jis užeina į mano kabinetą. Drąsiai atsisėda priešais mane – mane nuo jo dabar skiria du stalai. Pasakoja jau daug metų dirbantis Seime, visus pažįstantis. Anksčiau pas Simuliką, dar kitus. Netikėtai pradeda pasakoti apie problemas su kuriomis dėl karantino susiduria lošimų verslas ir ypač sunkią jiems situaciją.

Mindaugas Puidokas ir Matas Maldeikis

Vyriokas šauna – dabar Vyriausybėje guli įstatymas, kuriuo lošimo automatai turėtų būti prijungti prie kažkokios bendros sistemos. Suprantu, kad kalbama apie sistemą, kuri leistų matyti pinigų tėkmę lošimo automatuose. Tuo metu vis dar galvojau, kad kalbu su nenusisekusiu lobistu ir mąstau, kaip dabar dėl šito briedo turėsiu pildyti bendravimo su lobistu formą“, – dėstė M. Maldeikis.

Tuomet, pasak politiko, pas jį kabinete apsilankęs K. Motietis, apeina stalą ir iš piniginės išsitraukia vizitinę kortelę.

„Jūs lobistas“ – klausiu. „Ne ne“, juokdamasis atsako svečias, kortelė ne jo. Tiesiog atstovauja lošimų verslą. Pasakoja apie Vyriausybėje gulinčio projekto blogį ir kad neturi priėjimo Vyriausybėje – kiek darbo vietų bus prarasta, kaip sunku karantino metu verslui. Paima nuo stalo lapelį, tušinuką ir kažką parašęs pastumia link manęs, sakydamas, kad jeigu padėčiau šį projektą numarinti įkalbėjęs kolegas frakcijoje, jie neliktų skolingi ir pastumia lapelį.

Ten „50k“.

Tiesą pasakius, stipriai pasimetu. Jausmas kaip sulėtintam kine. Kodėl pas mane, kas darosi, – abejoja protas. Paaiškinu, kad ne ten kreipėsi, aš tokių dalykų netoleruoju. Įsivyrauja įtampa. Jaučiasi, kad jis irgi nežino kaip reaguoti. Situaciją išgelbėja skambutis, turiu eiti. Atsisveikiname ir išeiname skirtingomis kryptimis“, – rašė M. Maldeikis.

Parlamentaro teigimu, tada jis paskambino Specialiųjų tyrimų tarnybai (STT) bei nuėjo tiesiai į jų biurą sostinės Jakšto gatvėje.

„Pareigūnai išklauso, jiems tai irgi netikėta. Po kelių dienų kriminalistai, pasidomėję, pasakoja, kad pataikyta ant rimtų reikalų… Prasideda įdomesnis periodas – nes, pasirodo, kyšininkai turi taisyklę grįžti „pasitikrinti“. Gaunu „blakę“, kurią nešioju su savimi. Po mėnesio jis grįžo…

Vėliau mane užkalbino ir gerbiamas Puidokas, kurio paklausiau, ar jo „padėjėjas kriminalas“. Ne ne, – sako jis, ir pradeda vardinti Seimo narius, su kuriais „padėjėjas“ veda reikalus... Korupcija yra vėžys, graužiantis valstybę. Tokie dalykai turi būti vakcinuoti iš pagrindų. Tikiuosi, kad prokuratūros žinutė apie baudą yra juokelis ir laukiu rimtų pasekmių. Kitaip visuomenė turi pamatyti medžiagą byloje ir pati nuspręsti, kas iš tiesų užsakė, kokie veikiantys personažai, kaip ir kiek. Nes prokuratūra juk neturi ką slėpti, jeigu duoda tokią baudą? Ar turi ką slėpt ir nori bylą tyliai numarint? Net laikas pasirinktas geras – pasibaigus sesijai...“, – akcentavo Seimo narys.

Pradėtą tyrimą dėl korupcijos prokuratūra nori baigti baudžiamuoju įsakymu

Prieš metus pernai vasarą pradėtą tyrimą dėl korupcijos prokuratūra nori baigti baudžiamuoju įsakymu. Jo teisinė galia prilygsta nuosprendžiui.

Prokuroro nuomone, toks bausmės dydis atitiktų teisingumo ir protingumo principus, atsižvelgiant į tai, kad kaltinamasis anksčiau nebuvo teistas, prisipažino padaręs nusikalstamą veiką ir nuoširdžiai gailisi dėl tokio savo poelgio.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, K. Motiečius Seimo patalpose 2021 metų balandį pasiūlė Seimo nariui konservatoriui Matui Maldeikiui 50 tūkst. eurų kyšį.

Mindaugas Puidokas

Siūlydamas kyšį kaltinamasis, kaip įtariama, siekė, kad Seimo narys ateityje balsuotų taip, jog neapibrėžtam laikui būtų sustabdytas Loterijų ir lošimų mokesčio įstatymo pakeitimo projekto, kuriuo turėjo būti sugriežtinti lošimų verslą reglamentuojantys teisės aktai, svarstymas.

Kaip skelbta, kyšiu galėjo būti siekiama, kad Seimo narys asmeniškai palaikytų ir paveiktų kitus kolegas, kad būtų neribotam laikui atidėtas Azartinių lošimų įstatymo nuostatų, draudžiančių eksploatuoti į elektroninę automatų duomenų valdymo sistemą nesujungtus automatus, įsigaliojimas, numatytas tų metų lapkričio 1 dieną. Taip pat kad nebūtų priimta pataisa dėl lošimų mokesčio tarifų padidinimo.

Ikiteisminio tyrimo pradžioje įtarimai buvo pareikšti dar vienam asmeniui. Pasak prokuratūros, atlikus numatytus proceso veiksmus bei įvertinus gautus duomenis, ikiteisminis tyrimas šio asmens atžvilgiu buvo nutrauktas konstatavus, kad nebuvo padaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

M. Puidokas šiame ikiteisminiame tyrime buvo apklaustas kaip specialusis liudytojas. Jam visi įtarimai buvo panaikinti.

Pernai birželio 10 dieną STT agentai atliko kratą Seimo nario kabinete. M. Puidokas pareiškė kratos metu patyręs smurtą – buvęs agentų smaugtas, suplėšyti jo drabužiai, iki kraujo sudraskyta ranka, atimti asmeniniai daiktai.

STT teigė, kad mobilieji telefonai iš Seimo nario paimti prievarta jam atsisakius juos pateikti, pareigūnų veiksmai buvo teisėti, o parlamentaras galėjo bandyti ištrinti tyrimui svarbius duomenis.

Prokuratūra ir teismai atmetė Seimo nario skundą ir paliko galioti Generalinės prokuratūros nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą dėl STT pareigūnų veiksmų atliekant kratą Seimo nario kabinete. Plačiau apie visą istoriją galite skaityti čia.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama DELFI paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti DELFI kaip šaltinį.
www.DELFI.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (30)