Konferencijos dalyvius ketina sveikinti prezidentas Gitanas Nausėda, prezidentas Valdas Adamkus, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė ir iš kovojančio Kijevo – Ukrainos Aukščiausiosios Rados pirmininkas Ruslanas Stefančukas.

Konferencijos tikslas – gilinti draugiškus Lietuvos bei kitų regiono valstybių santykius su JAV ir toliau kovoti už taiką ir demokratines vertybes visame pasaulyje, priešinantis autokratiniams režimams.

„Konferencijoje dalyvaus ne tik mūsų kaimynai baltarusiai, ukrainiečiai, bet ir britai, prancūzai, amerikiečiai, kanadiečiai, taivaniečiai. Tai, kad Šimtmečio konferencijoje kartu su JAV kalbame ne tik apie dvišalius santykius ir mūsų regioną, bet ir laisvę visame pasaulyje, dar kartą įrodo, kad mūsų užsienio politika jau kurį laiką brėžia gaires visame pasaulyje, o pagrindinės laisvo pasaulio sostinės mus laiko vienais patikimiausių partnerių Europoje. Pagrindinės Vakarų sostinės ilgą laiką mūsų negirdėjo ir dabar ryškiai matome skaudžias šios politikos pasekmes. Todėl tikiu, kad mūsų proanūkiai laisvame Seime paminės dar ne vieną Lietuvos ir JAV santykių šimtmetį, nes pasaulis galų gale mus išgirdo“, – pabrėžia šio tarptautinio renginio iniciatorius, Seimo narys Žygimantas Pavilionis.

Tarptautinėje Šimtmečio konferencijoje dalyvaus politikai ir diplomatijos ekspertai iš įvairių pasaulio šalių: lietuvių kilmės buvęs JAV kongresmenas, vienas ištikimiausių Lietuvos draugų Johnas Shimkus, JAV vyriausiasis sekretoriaus pavaduotojas Europos ir Eurazijos reikalų biure Dereckas J. Hoganas, Lenkijos Senato vicepirmininkas Michalas Kaminskis, Čekijos Senato, Lietuvos, Lenkijos, Ukrainos, Kanados parlamentų Užsienio reikalų komitetų pirmininkai, parlamentarai iš Jungtinės Karalystės, Prancūzijos, Sakartvelo, Taivano.

Renginį apibendrins Seimo narys, Europos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojas Ž. Pavilionis ir demokratinės Baltarusijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja.

1922 m. užmegzti Lietuvos ir JAV diplomatiniai santykiai įteisino tvirtus mūsų šalių ryšius.Pasak renginio organizatorių, per šimtmetį daug pasiekėme, bet vis dėlto reikėtų nepamiršti, kad įžengiame į naują erą, kurioje kaip niekad svarbu stiprinti transatlantinius ryšius ir nepaisant praeities pasiekimų šiandieninėje besikeičiančioje geopolitinėje aplinkoje reikia nuveikti dar daugiau.