Savivaldybės taryba trečiadienį ėmėsi svarstyti galimybes įvesti šią motyvacinę priemonę, kuri, tikimasi, padės pritraukti naujų mokytojų ar grįžti į mokyklas pedagogus, pasirinkusius kitą veiklą.

Išmokos nuo rugsėjo 1-osios būtų skiriamos pedagogams, kurie pastaruosius metus nedirbo Vilniaus mokyklose.

Vilniaus vicemeras Tomas Gulbinas priminė, kad savivaldybė taiko ir kitas motyvacines priemones – skiria nemokamą metinį viešojo transporto bilietą, organizuoja individualizuotas programas „Mokau Vilniuje“, „Sugrįžtu mokyti“, siūlo mentorius pradedantiesiems.

„Išties Vilniaus savivaldybė kompensuoja didelę dalį veiklų, kurias turėtų remti valstybė“, – sako vicemeras.

Pasak savivaldybės, sostinės įstaigose trūksta apie 200 mokytojų, o jose dirbantiems pedagogams tenkantis darbo krūvis viršija šalies vidurkį. Tikimasi, kad priemonės padės sumažinti mokytojų trūkumą.

Savivaldybė nuogąstauja, kad sostinėje didėja vyresnių nei 50-ies dirbančių mokytojų dalis. Pabrėžiama, kad itin trūksta lietuvių, anglų kalbų, matematikos, pradinių klasių mokytojų, pagalbos mokiniui specialistų – logopedų, specialiųjų pedagogų, psichologų, socialinių pedagogų, mokytojų padėjėjų. 2023-2024 m. m. prognozuojamas lietuvių ir užsienio kalbų, matematikos mokytojų poreikio augimas.

Galutinį sprendimą taryba turėtų priimti kitame posėdyje.