Taip Prezidentūra komentavo situaciją, kai valdantiesiems trečiadienį surengus nenumatytą posėdį, kad būtų baigtas balsavimas dėl interpeliacijos, ketvirtadienio rytą susirinkę opozicinių frakcijų seniūnai nutarė posėdžiauti atskirai.

„Šioje sudėtingoje geopolitinėje situacijoje Lietuvai kaip niekada reikalinga vienybė ir gebėjimas įsiklausyti. Deja, buldozerio principai politikoje ir beatodairiškas valdančiosios daugumos siekis „nugalėti“ oponentus bet kokiomis priemonėmis suskaldė Seimą ir atvedė į situaciją, kurios nesame matę jau keletą dešimtmečių“, – teigiama BNS prezidento atstovo Rido Jasiuliono atsiųstame komentare.

„Prezidentas kviečia Seimo vadovybę skubiai ieškoti sprendimų, kurie užtikrintų sklandų teisėkūros procesą ir neskaldytų nei parlamento, nei visuomenės“, – teigiama jame.

Konfliktą tarp valdančiųjų ir opozicijos įžiebė žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko interpeliacijos svarstymas.

Išklausę Graikijos prezidentės kalbą plenarinėje posėdžių salėje opozicijos atstovai ketvirtadienį pareiškė, kad su jais nesiskaitoma ir paliko salę.

Opozicijos inicijuotą interpeliaciją žemės ūkio ministrui Kęstučiui Navickui Seimas svarstė antradienį. Likus balsavimui, ar pritarti ministro atsakymams į klausimus, opozicijos iniciatyva padaryta pertrauka iki kito posėdžio, tikintis pakeisti politinių jėgų pusiausvyrą per balsavimą ketvirtadienį.

Valdantieji, reaguodami į tai, trečiadienio rytą sušaukė nenumatytą posėdį ir pritarė K. Navicko atsakymams. Protestuodama prieš tai opozicija jau trečiadienį nedalyvavo Seimo posėdyje.

Seimo vadovė: dabar mėginti blokuoti parlamento darbą yra neatsakinga, sako Seimo vadovė

Dabartinėje geopolitinėje situacijoje mėginti blokuoti parlamento darbą yra neatsakinga, teigia Lietuvos parlamento vadovė.

„Dabartinėje geopolitinėje situacijoje mėginti blokuoti parlamento darbą yra neatsakinga, aš manau, kad tai puikiai supranta ir opozicija, arba bent jau jos dalis“, – ketvirtadienį visai Seimo opozicijai nutarus nedalyvauti plenariniame posėdyje „Facebook“ paskyroje paskelbė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

„Vidinė destrukcija yra būtent tai, ko dabar labiausiai ir nori Lietuvai priešiškos šalys. Todėl kviečiu opoziciją savo nepasitenkinimą reikšti demokratiniais įrankiais ir procedūromis. Susitarimas visada galimas, jeigu jo siekiama“, – teigia ji.

Valdantiesiems trečiadienį surengus nenumatytą posėdį, kad būtų baigtas balsavimas dėl interpeliacijos, ketvirtadienio rytą susirinkę opozicinių frakcijų seniūnai nutarė posėdžiauti atskirai.

Išklausę Graikijos prezidentės kalbą plenarinėje posėdžių salėje opozicijos atstovai pareiškė, kad su jais nesiskaitoma ir paliko salę.

„Tęsti posėdį tokioje aplinkoje tikrai negalime, organizuojame pasitarimą Kovo 11-sosios salėje, tęsime darbą ten“, – pranešė Darbo partijos frakcijos seniūnas Viktoras Fiodorovas.

Seimo pirmininkė teigė nepriimanti priekaištų dėl nenumatyto posėdžio surengimo.

„Seimo valdybos posėdis 19 val. nėra kažkas išskirtinio, nes Seimo darbas vakarais, kaip, beje, ir rytais, yra įprastas dalykas. Ne vienas posėdis yra baigęsis po 20 ar 21 valandą. Opozicija, darydama taktinį žingsnį antradienį ir prašydama pertraukos, dėl to, kad negalėjo balsavime dalyvauti vienas opozicijos politikas, neįvertino visų galimų tokio veiksmo pasekmių ir šią interpeliaciją pralaimėjo. Ją, beje, galės kartoti, jeigu norės, pagal įstatymų numatytus terminus“, – tvirtina V. Čmilytė-Nielsen.

„Taigi pamatėme labai tradicinį pozicijos ir opozicijos apsikeitimą taktiniais sprendimais“, – konstatavo ji.