Š. Narbutas kaltinamas, kad būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu piktnaudžiavo tarnybine padėtimi siekdamas asmeninės turtinės naudos ir apgaule įgijo didelės vertės svetimą turtą.

Sveikatos apsaugos ministerija šioje byloje yra civilinis ieškovas, ji yra pareiškusi 303,3 tūkst. eurų dydžio ieškinį.

Tuometinis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pirmadienį taip pat apklaustas uždarame teismo posėdyje Vilniaus apygardos teisme. Jis savo parodymų žurnalistams nekomentavo.

S. Skvernelis per byloje minimų reagentų pirkimą kilus COVID-19 pandemijai ėjo ministro pirmininko pareigas.

Abu buvusius ministrų kabineto narius teismas apklausia uždaruose teismo posėdžiuose, S. Skvernelis liudija nuotoliniu būdu.

Teisėjas Valerijus Laušas prieš posėdį pranešė, kad dalis liudytojų apklausiami uždaruose teismo posėdžiuose siekiant, kad jie nežinotų apie vienas kito parodymus. Uždaruose posėdžiuose anksčiau buvo apklausta buvusi sveikatos apsaugos viceministrė Kristina Garuolienė ir tuometinis premjero patarėjas Lukas Savickas. Uždaruose posėdžiuose taip pat ketinama apklausti ir buvusį Vyriausybės kanclerį Algirdą Stončaitį.

Š. Narbutas kaltinamas, kad būdamas valstybės tarnautojui prilygintu asmeniu piktnaudžiavo tarnybine padėtimi siekdamas asmeninės turtinės naudos ir apgaule įgijo didelės vertės svetimą turtą.

Per ikiteisminį tyrimą nustatyta, kad 2020 metų kovą–liepą, veikdamas kaip Vyriausybės atstovas ir nešališkas ekspertas, gavęs iš tuometinės sveikatos apsaugos viceministrės K. Garuolienės ir tuometinio premjero patarėjo L. Savicko žodinį nurodymą derėtis dėl COVID-19 reagentų įsigijimo Vyriausybės vardu, Š. Narbutas derėjosi su reikiamus reagentus tiekiančios užsienio įmonės pardavimų vadovu dėl jų įsigijimo kainos.

Iš viso susiderėta dėl daugiau kaip 300 tūkst. vienetų įsigijimo, tačiau įtariama, kad susitarus dėl 17 eurų kainos už vienetą, į šią sumą įskaičiuota ir 1 euro už testą tarpininkavimo atlygis Š. Narbutui.

Tyrimo duomenimis, apie šią kainos dalį bei vėliau sudarytą galbūt fiktyvią komercinio atstovavimo sutartį bei gautą neteisėtą atlygį Š. Narbutas neinformavo tuometinės sveikatos apsaugos viceministrės ir premjero patarėjo.

Ikiteisminio tyrimo duomenimis, Š. Narbutas galėjo tyčia suklaidinti reagentus tiekiančios užsienio įmonės pardavimų vadovą dėl savo kaip fizinio asmens statuso, nors iš tiesų buvo Lietuvos atstovas.

Bylos nagrinėjimą teismas tęs birželio 13 dieną. Kaip liudytojas uždarame posėdyje bus apklaustas A. Stončaitis.