Kartu šios organizacijos atstovauja daugiau kaip 50 mln. žmonių, gyvenančių daugiau kaip 65 pasaulio šalyse. Šiandien pagrindinis CEEC prioritetas yra savo šalių ir bendruomenių visame pasaulyje gynimas nuo vis stiprėjančios Rusijos agresijos.

„Esame sukrėsti ir pasibaisėję Rusijos pajėgų įvykdytais žiaurumais Bučoje, Mariupolyje ir visoje Ukrainoje. Mūsų tikslas – remti Ukrainos gebėjimą apsaugoti savo suverenumą ir teritorinį vientisumą ir pasipriešinti brutaliam ir neišprovokuotam Rusijos puolimui.

Tai, kas vyksta Ukrainoje, gali nutikti bet kur regione. Visos kaimyninės šalys su Rusija šiandien jaučia grėsmę.

Rusijos karui nėra jokio pateisinimo ar provokacijos. Tai ne kas kita kaip tiesioginis iššūkis taisyklėmis grindžiamai tarptautinei tvarkai, nustatytai nuo Antrojo pasaulinio karo pabaigos. Šis Rusijos puolimas grasina sugrąžinti mus į dešimtmečius trunkančius karus, panašius į tuos, kurie siaubė Europą XX amžiuje", – rašoma bendrame CEEC vadovų pareiškime.

Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkės Dalios Henkės teigimu, tik palaikydami vieni kitus ir bendradarbiaudami būsime pasiruošę viskam.

Lietuvos diaspora prieš 1990 metus gynė bei ateityje gins pilietiškai ir susitelkusi savo tėvynę.

CEEC toliau kurs savo koaliciją ir kvies prie jos prisijungti panašiai mąstančias pasaulio bendruomenes.

Taip pat CEEC beveik vienbalsiai pritarė 2022 m. kovo 2 d. priimtai JT Generalinės Asamblėjos rezoliucijai, kurioje reikalaujama, kad Rusijos Federacija nedelsiant nutrauktų invaziją į Ukrainą ir išvestų visas savo karines pajėgas iš šios šalies.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją