Taip pat trečiadienį posėdžiavęs Ministrų Kabinetas nutarė iš ambasadoriaus Rusijoje pareigų nuo birželio pirmos dienos oficialiai atšaukti Eitvydą Bajarūną.

ELTA primena, kad balandžio 21 d. Lietuvos ambasados Maskvoje laikinoji vadovė Virginija Umbrasienė buvo iškviesta į Rusijos užsienio reikalų ministeriją ir informuota apie Rusijos sprendimą atšaukti leidimą veikti Lietuvos generaliniam konsulatui Sankt Peterburge.

Lietuvos atstovė buvo informuota, kad šis Rusijos sprendimas yra atsakas į Lietuvos balandžio 4 dieną paskelbtą sprendimą išsiųsti Rusijos ambasados Vilniuje vadovą ir Rusijos generalinio konsulato Klaipėdoje darbuotojus iš Lietuvos.

Užsienio reikalų ministerijos teigimu, Lietuvos Vyriausybės sprendimas uždaryti Rusijos generalinį konsulatą Klaipėdoje buvo priimtas dėl besitęsiančios brutalios karinės agresijos prieš suverenią Ukrainą bei ten vykdomus karo nusikaltimus ir nusikaltimus žmoniškumui bei atsižvelgiant į bendrą destruktyvų Rusijos diplomatinės tarnybos vaidmenį Ukrainos atžvilgiu.