„Mano nuomone, būtų geriau, jeigu Seimas šitas diskusijas pradėtų. Dabar, kai Seimas tą diskusiją vis bando paspirti kažkur tolyn po stalu, atrodo, tarsi yra kažkokia baimė prieiti prie išvados, kad čia yra sprendimai, kurie niekaip nekenkia niekieno interesams“, – sekmadienį Vilniuje žurnalistams sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Parlamento pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad atnaujintas Partnerystės įstatymo projektas Seimui bus pateiktas šioje pavasario sesijoje.

„Jis yra sesijos programoje įrašytas, jo nepavyko išbraukti, tai tikrai bus pateiktas“, – teigė ji.

Pagal Konstituciją, Seimo pavasario sesija trunka iki birželio 30 dienos.

Partnerystės įstatymo projekto svarstymui šiuo metu prieštarauja dalis opozicijos atstovų, sakydami, kad tam netinkamas laikas, nes Rusijos karo prieš Ukrainą kontekste nereikia priešinti visuomenės.

Pernai pavasarį atmestu Partnerystės įstatymo projektu siūlyta įteisinti tiek vyro ir moters, tiek tos pačios lyties asmenų partnerystę, ją apibrėžiant kaip oficialiai registruotą dviejų asmenų bendro gyvenimo faktą, siekiant sukurti, plėtoti, apsaugoti partnerių santykius.

Tačiau projektui nepritarta jau per pirmąją pateikimo stadiją.

I. Šimonytė teigė, kad vienos lyties partnerystės įteisinimas niekaip nekenkia vyro ir moters šeimai.

„Pirminis žmonių pasipriešinimas kartais praeina pastebėjus, kad tavo gyvenimo, jeigu tu gyveni heteroseksualioje šeimoje, niekaip tokie sprendimai neįtakoja, jie niekaip nekeičia tavo šeimos tikrumo ar stabilumo, ar kokių nors kitų aplinkybių. Juk šeima yra stipri tiek, kiek patys toje šeimoje esantys žmonės dirba, o ne tiek, kiek Seimas priima įstatymų ir parašo, kad ši šeima yra gera, o kita, suprask, yra kažkokia neteisinga“, – teigė ji.

Lietuvoje partnerystė nėra įteisinta nei vyro ir moters, nei vienos lyties poroms.

Premjerė: nežinau, ar yra labiau tradicinių vertybių nei mamos ar tėčio kova už savo vaiko orumą

Sekmadienį minint Tarptautinę šeimos dieną, premjerė Ingrida Šimonytė Vilniuje vykusiame renginyje „Visos šeimos svarbios“ pažymėjo, kad visos šeimos Lietuvoje turėtų gyventi jausdamosi oriai bei saugiai, kurdamos savo ateitį tomis pačiomis bendromis teisėmis. Vyriausybės vadovė taip pat išsakė paramą drąsioms mamoms ir tėvams, kurie gina savo vaikus, priklausančius LGBTQ bendruomenei, pažymėjo jų įkvepiantį ryžtą.

„Nežinau, ar yra kokia nors labiau tradicinė vertybė negu mamos ar tėčio kova už savo vaiko orumą, už tai, kad jis nebūtų žeminamas ir niekinamas. Noriu jums pareikšti didžiausią pagarbą už jūsų drąsą, pasiryžimą netylėti. Už tai, kad esate mamos ir tėčiai tradicine šio žodžio prasme“, – sakė premjerė renginyje, skirtame pagerbti visas bendrą gyvenimą kartu puoselėjančias Lietuvos šeimas.

„Visada laikiausi nuomonės, kad kiekvienas žmogus turi teisę nuspręsti, kas jam yra šeima, nes visų politikų bandymai apibrėžti, kas yra meilė, grožis ar teisingumas, yra pasmerkti nesėkmei. Vis dėlto kai šalyje, kurioje sprendimus dėl partnerystės įteisinimo palaiko tiek parlamento, tiek Vyriausybės vadovės, šių sprendimų priimti nepavyksta, suprantu, kad kažko vis dar esu nepadariusi, kažko nepadarėme turbūt mes visi. Tačiau tikiu, kad gyvenimas nenumaldomai žengia į priekį ir prieš kurį laiką neakivaizdžiais atrodę dalykai gana greitai tampa akivaizdžiais vis didesniam būriui žmonių. Nėra lengva, esama žmonių, kurie nuoširdžiai įsitikinę, kad nieko nereikia, svarbiausia – „nelįskite į akis“. Kažkada nelįsti į akis sakė moterims, kažkada – neįgaliesiems ir daugybei kitų visuomenės grupių. Šiandien apie tai nė nediskutuojame“, – sakė premjerė.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)