Federalinis tyrimų biuras (FTB) mano, kad tai rasistinis nusikaltimas. „Mes atliekame tyrimą ir dėl neapykantos nusikaltimo, ir dėl rasizmo motyvuoto smurtinio ekstremizmo“, - spaudos konferencijoje sakė FTB tyrėjas Stephenas Belongia. 11 asmenų iš 13 žuvusiųjų ir sužeistųjų, pasak policijos, buvo afroamerikiečiai.

„Tai akivaizdžiai buvo rasizmo motyvuotas neapykantos nusikaltimas, kurį įvykdė ne mūsų bendruomenės narys“, - sakė Erio rajono, kuriame yra Bufalas, šerifas Johnas Garcia. Apie „rasistinės neapykantos“ požymius kalbėjo ir Erio prokuratūra, tačiau detalių neįvardijo.

Anot žiniasklaidos, tarnybos tiria detalų šaulio „manifestą“, kuris prieš nusikaltimą paskelbtas internete ir kuriame vyras dėsto savo ketinimus ir rasistinius motyvus.

Prokuroras Johnas Flynnas tviteryje pranešė, kad iš Konklino Niujorko valstijoje kilusiam užpuolikui pateikti kaltinimai dėl nužudymo. Jam gresia kalėjimas iki gyvos galvos.

Nusikaltimas įvykdytas tame Bufalo rajone, kuriame gyvena daigiausiai afroamerikiečiai. Vyras pradžioje paleido šūvius į keturis žmones prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje, trys jų mirė, sakė Josephas Gramanglia iš Bufalo policijos. Tada 18-metis įžengė į prekybos centrą ir šaudė toliau. Tarp žuvusiųjų parduotuvėje yra į pensiją išėjęs policininkas, kuris čia dirbo apsauginiu. Nors jis keliskart šovė į užpuoliką, šis atsakė į ugnį, nes vilkėjo neperšaunamą liemenę.

Kai atvyko policija, 18-metis nukreipė ginklą į save, tačiau pareigūnams galiausiai pavyko įklabėti jį pasiduoti.