Pastarąją parą registracijos centruose arba Migracijos departamento padaliniuose atvykimą deklaravo 462 asmenų, iš jų – 159 nepilnamečiai (47 vaikai buvo nesulaukę šešerių).

Septynių dienų per parą atvykstančiųjų iš Ukrainos vidurkis, naujausiais duomenimis, siekia 345 – šis rodiklis gerokai mažesnis nei prieš savaitę, kai skaičiai siekė daugiau kaip 500.

Maždaug trečdalis visų atvykusių ukrainiečių, t. y. 15,6 tūkst., registruota Vilniaus registracijos centre, 6,7 tūkst. – Kauno centre, Klaipėdos ir Alytaus centruose atitinkamai registruota po 5,3 tūkst. ir 4,7 tūkst. migrantų.

Šiaulių ir Marijampolės centrai karo pabėgėlių registracijos nebevykdo, čia atitinkamai priimta beveik 2,4 ir 1,6 tūkstančio ukrainiečių.

5,2 tūkst. į Lietuvą atvykusių karo pabėgėlių yra vaikai iki šešerių metų, 14,3 tūkst. – nuo šešerių iki 18 metų. Dar 2,1 tūkst. yra asmenys, vyresni nei 65-erių.

Dauguma atvykusiųjų pateikė prašymus dėl leidimo laikinai gyventi humanitariniu pagrindu. Didžioji dalis jų – moterys ir vaikai.

Jungtinių Tautų duomenimis, nuo Rusijos prieš daugiau nei mėnesį pradėto karo Ukrainoje pradžios iš šalies dėl karo išvyko daugiau nei 5 mln. žmonių, dar per 7,1 mln. asmenų buvo priversti palikti savo namus.