„Realiai apribotos labiausiai propagandistų teisės ir laisvės skleisti melą apie karą Ukrainoje. Tai opozicijos teisė rūpintis ir šiomis teisėmis, man atrodo, kad Seime pakanka institucinių sprendimų, kurie leistų parlamentinę kontrolę užtikrinti“, – žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė.

Premjerė akcentuoja, kad Seime yra Žmogaus teisių komitetas, Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, kurie galėtų vykdyti nepaprastosios padėties parlamentinę kontrolę.

„Man atrodo, kad būtų gerai, jeigu Seimas dirbtų savo darbą taip, kaip normaliai numato statutas. Nes specialios komisijos gali būti kuriamos ir tame kažkokios didelės problemos nėra, bet man nelabai aišku, koks yra tos komisijos turinys“, – pabrėžė Vyriausybės vadovė.

„Daug čia buvo diskusijų, kad žmonės negalės nufotografuoti pliažo taip, kad netyčia į jį nepatektų Klaipėdos naftos terminalas arba kažkokios informacijos apie sąjungininkų judėjimą negalės rinkti.

Bet, man atrodo, kad kas jau kas, bet tie opozicijos kolegos, kurie yra dirbę ir Vyriausybėje, ir teisėsaugos struktūrose, labai gerai žino, kad mūsų teisėsaugos institucijos sugeba atsirinkti, kada tai yra dalykas buitinis, o kada tai yra dalykas, vertas teisėsaugos institucijų dėmesio“, – taip pat pažymėjo ji.

Todėl I. Šimonytė mano, kad būtinybės steigti komisiją, kuri užtikrintų nepaprastosios padėties parlamentinę kontrolę, nėra.

„Kiekvienas komitetas, kuris mato savo vietą tame, tikrai gali parlamentinę kontrolę vykdyti ir net skatinčiau tą daryti, bet niekas negali uždrausti opozicijai siūlyti ir kitų dalykų“ , – sakė premjerė.

ELTA primena, kad Seimo Lietuvos regionų frakcijos seniūnas Jonas Pinskus ketvirtadienį ketina pateikti parlamentarams siūlymą sudaryti specialiąją nepaprastosios padėties kontrolės komisiją.

Šios komisijos sudarymą inicijuoja 43 įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujantys parlamentarai.

Vadovaudamiesi Nepaprastosios padėties įstatymu, Seimo nariai siūlo sudaryti komisiją, laikantis Seimo frakcijų proporcinio atstovavimo principo, iš 13 Seimo narių. Joje dirbtų parlamentarai, kurie pagal Valstybės ir tarnybos paslapčių įstatymą turi teisę dirbti ar susipažinti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma „Slaptai“.