„Putino saulėlydis. Matome: jis ir fiziškai, ir psichiškai atitolo nuo savo pavaldinių ir dar toliau yra nuo jo įsivaizduojamos tautos. Jis virto paranojišku maniaku, bunkeriniu diktatoriumi – blogiausia iš galimų toksiškų lyderio versijų. Putino aplinka jo bijo ir jam tai patinka.

Jis aplink save kelia stingdančią grėsmės ir net siaubo nuotaiką. Jam jo patarėjai meluoja, pataikauja, falsifikavimas ir korupcija užvaldė visą jo valdžios vertikalę ir ji jau supuvo iš vidaus, ten nebėra nieko sveiko. Bet koks analitikas pasakys, kad tai jau valdžios vertikalės, Leviatano agonija. Šaknis, kuri laiko Rusijos imperiją supuvo ir neaišku kur ir kaip imperija grius“, – rašė jis.

Pasak jo, paprastai didžiaisiais diktatoriais tampa dvasios ir intelekto vidutinybės, kurias kamuoja gilus nepasitenkinimo kompleksas, kurie turi įžūlios drąsos ir iškalbos melo žadėti, ir kuriems padeda rimti ir dideli rėmėjai.

„Jie vedini savo egoistinių ir ciniškų interesų bei godumo investavo (B. Berezovskij) į šį maniakalinį, godų apgaviką, manydami, kad vėliau jį valdys kaip marionetę. Po 2000 metų pasaulyje atsirado didžiulis skaičius Putino gerbėjų, taip pat ir Lietuvoje: visi jie buvo TV kuriamo įvaizdžio aukos.

Daugelis analitikų, sėkmingai ir nesėkmingai įveikdami TV manipuliaciją, išskyrė jo bruožus: įžūli drąsa, minimalūs folkloriniai ir muzikiniai gebėjimai, itin paviršutiniškas istorijos žinojimas, niekuo neapribota savimyla, absoliutus nesugebėjimas pripažinti savo klaidas, kerštingumas, tapatinimasis su savo grupuote („bratva“), didžiulis turtų: blizgesio, rūmų, aukso troškimas, visiška panieka ne savo rato, ne „bratvos“ žmonėms, mizoginija – panieka moterims, homofobija – paniškas nerimas dėl homoseksualumo ir pedofilijos“, – teigia profesorius.

Gintautas Mažeikis
Foto: A. Aleksandravičiaus nuotr.

Taip pat pridūrė, štai kodėl įtariamas jo paties polinkis pedofilijai, kaip vidinis, slepiamas kompleksas.

„Senatvėje dar prisidėjo jo religinis sektantiškumas, polinkis okultinėms apeigoms, karinis ir ideologinis infantilizmas, neapykantos isterijos priepuoliai. Su kiekviena diena jis sukelia Rusijai vis daugiau problemų ir vis labiau ją skandina. Su Putinu šis Rusijos laivas suduš į šipulius ir išgelbėti milžinišką valstybę laiko lieka vis mažiau.

Pati Rusija dar turi pakankamai išteklių atsitiesti, tačiau Putinas su savo paranoja, konspirologija, megalomanija ir visomis kitomis savo blogosiomis savybėmis ją pribaigs. Gaila Ukrainos žmonių, jų mirčių, tačiau už ją Rusija sumokės baisią kainą, o Ukraina atsigaus. Taip ir reikia, kad sumokėtų: Rusijos piliečiai yra atsakingi už šį karą, moterų ir vaikų žudymą!“, – tikina G. Mažeikis.

„O kas bus, jei Putinas išliks ilgesnį laiką valdžioje: Rusija virs arba Šiaurės Korėjos tipo kalėjimu dar kokiam dešimtmečiui, ir šią tendenciją matome, arba ji, jei Putinas greitai nebus sunaikintas, subyrės į keletą atskirų valstybių ir tada iš jų teks atimti atominį ginklą“, – apibendrino jis.

Karas Ukrainoje vyksta jau 20 dieną

„Delfi“ primena, kad antradienis, jau 20-oji karo Ukrainoje diena vėl prasidėjo smarkiais sprogimais Kyjive, o Ukrainos ginkluotosios pajėgos skelbia apie naujus savo laimėjimus. Tačiau Jungtinės Karalystės Gynybos ministerija vėl įspėjo, kad agresorė kare gali panaudoti biologinį ar cheminį ginklą.

Ukrainos kariuomenė pareiškė atrėmusi Rusijos bandymą perimti Mariupolio uostamiesčio kontrolę, pranešė Skynews. Generalinio štabo pranešime, pasirodžiusiame naktį ir pirmadienio į antradienį, teigiama, kad patyrusios nuostolių Rusijos pajėgos atsitraukė.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis savo jau tradiciniu tapusiame naktiniame vaizdo įraše šįkart kreipėsi į rusų karius.

„Aš žinau, kad jūs norite išgyventi. Mes girdime tai perimtuose jūsų pokalbiuose, ką jūs iš tiesų galvojate apie šį karą, apie šią gėdą ir savo valstybę. Jūsų tarpusavio pakalbiai, jūsų skambučiai į namus artimiesiems – mes visa tai girdime. <...> Siūlau jums pasirinkimą. Ukrainos tautos vardu mes suteikiame jums šansą, galimybę išgyventi. Jei pasiduosite mūsų pajėgoms, mes elgsimės su jumis taip, kaip reikia elgtis su žmonėmis. Būtent su žmonėmis – pagarbiai. Taip, kaip jūsų armija nesielgia su mūsų. Rinkitės!“ – paragino Ukrainos prezidentas.

Ir nors pripažįstama, kad Vladimiro Putino sukeltame kare jau kurį laiką iniciatyva yra ukrainiečių rankose, JK gynybos ministerija vėl įspėjo, kad Rusija gali panaudoti cheminį ar biologinį ginklą. „Rusija galimai planuoja panaudoti tokius ginklus „kaip suklastota ataka, inscenizuotas agentų ar amunicijos „atradimas“ arba sugalvotus įrodymus, kad tariamai ukrainiečiai planuoja panaudoti tokius ginklus“, – teigiama ministerijos pranešime.