„Šis klausimas kariuomenę pasiekia įvairiausiomis formomis, nuo pasvarstymų, kad „jei NATO pereina nuo atgrasymo prie gynybos planų aktyvavimo, tai ar jau reiškia kad mus puls?“ iki fizinių skambučių su informacija, kad Druskininkuose girdisi šūviai ir ar tai jau reiškia, kad tai karas. Tai – pavojingas klausimas, nes žodžiai turi stiprų emocinį poveikį ir galime pradėti elgtis taip, kaip liepia išsigandusi nuojauta.

Primename, kad nemėginsime atspėti ateities. Vietoje to, kaip visada, vadovausimės faktais, kuriuos ir pateikiame“, – rašė kariuomenės atstovai.

Pirmasis faktas, anot kariuomenės atstovų, kad Druskininkai yra miestas prie sienos su Baltarusija, o šūviai girdisi iš už keliolikos kilometrų esančio baltarusių Gožos poligono, „kuriame, kaip ir visuose pasaulio poligonuose, kartais šaudoma“.

Antrasis faktas, anot Lietuvos kariuomenės atstovų – NATO gynybos planų aktyvavimas yra papildomų pajėgu telkimas Aljanso pasienyje ir Greitojo reagavimo pajėgų reakcijos laiko sutrumpinimas.

„Tačiau jis daromas ne todėl, kad kažkas tiesiogiai puola, o todėl, kad kažkas neadekvačiai (čia tiesiog nerandame stipresnio sinonimo, kaip apibūdinti Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir išlaikyti Lietuvos kariuomenei keliamus kalbos reikalavimus) elgiasi, o neadekvatūs paprastai supranta jėgos ir jėgos demonstravimo kalbą“, – rašė jie.

Trečiasis faktas – didesnis karinis aktyvumas nei Lietuvos pasienyje su Baltarusija, nei Rusijos Kaliningrado srityje nėra fiksuojamas.

„Ten dislokuoti įprasti daliniai, juose vyksta įprastas karinis rengimas. Šios teritorijos yra nuolat stebimos ir šiandien jose nėra nieko naujo ar neįprasto“, – rašė Lietuvos kariuomenės atstovai.

Ilgai tvyrojusi įtampa ir prie Ukrainos sienos Rusijos sutelktos pajėgos „pirštu suskaičiuotos“.

„Ketvirtas faktas – kelis mėnesius iki Ukrainos puolimo visas pasaulis matė ir aukščiausios kokybės nuotraukose pirštu skaičiavo, kiek ir kokių pajėgų yra sutelkta prie Ukrainos sienos. Pro vakarų šalių žvalgybos akis neprasprūdo nė vienas tankas ir nė vienas UAZas.

Todėl nereikėtų galvoti, kad vieną naktį atsibusime ir pro langą pamatysime GRAD (salvinės ugnies sistema) raketų smūgius. Jokia ginkluotė ir karinė technika neatsiranda staiga ir iš niekur, ji yra vežama, skraidinama, plukdoma, pritraukiama ir visą tai mato visi, kas ne miega, o stebi. Mes stebime, sąjungininkai – taip pat“, – rašė Lietuvos kariuomenės atstovai.

Jie taip pat nuramino ir dėl matomų ar išgirstamų sraigtasparnių, lėktuvų danguje.

„Orlaiviai kurie dalyvauja pratybose arba patruliuoja. Jie – mūsiškiai, nes oro erdvėje, kurioje patruliuoja JAV naikintuvai F–35, nėra vietos jokiam nedraugiškam orlaiviui, nebent savižudžiui“, – teigė jie.

„Ateities atspėti negalime, bet tegul mūsų elgesiui vadovauja faktai, o ne prielaidos“, – feisbuke rašė Lietuvos kariuomenė.