„Esama situacija reikalauja peržiūrėti mūsų planus ir perskirstyti resursus. Krašto apsaugos ministerija numato jau šiais metais Šaulių sąjungai papildomai skirti iki 4 mln. eurų (+ prie 2,5 mln., kurie jau skirti)“, – šią savatę feisbuke pranešė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Anot ministro, papildomi resursai bus skirti ekipuotei, ginklams, šaudmenims, ryšio priemonėms ir kitoms būtinoms reikmėms bei naujų šaulių apmokymui.

Šaulių sąjungos vadas, pulkininkas Albertas Dapkus BNS teigė, jog pinigų buvo prašoma nuolat, nes būsimiems šauliams stojant į sąjungą tekdavo skirti nemažai asmeninių lėšų. Valstybei skyrus papildomą biudžetą, asmeninių išlaidų būsimiems šauliams, viliamasi, reikės išleisti mažiau.

„Mūsų žmonės turi gana daug asmeninių lėšų investuoti į bazinį kursą, kad išvažiuotų, priemones susipirktų, reikėdavo iki 400 eurų išleisti, ne kiekvienas gali. Vis prašėm, atrodo, kad sprendimai bus priimti“, – sakė vadas.

„Tas pats uniforma aprūpinimas, ginkluote, ekipuote, įvairių dalykų yra. Mes stengiamės, bet ne viską pajėgiame. Labai riboti buvo resursai, skiriamos lėšos ženkliai pagerintų egzistenciją ir funkciją“, – teigė A. Dapkus.

Nuo karo Ukrainoje pradžios Šaulių sąjunga per keletą dienų vien sostinėje sulaukė 1700 pareiškimų tapti nariais. Didelis aktyvumas juntamas ir Kaune. Iki šiol sąjungos gretos per metus pasipildydavo maždaug 1000 narių.

„Mūsų prioritetas – tinkamai ir saugiai parengti naujus ateinančius žmones, kuriuos reikia aprengti, duoti pirmus įgūdžius su ginklais. Reikia šaudmenų, infrastruktūros. Šaudyklas reikės nuomotis, nes kariuomenė užimta savais uždaviniais. Turimos karinės šaudyklos perpildytos, turėsime eiti į civilinį sektorių nuomotis iš sporto klubų, medžiotojų“, – sakė A. Dapkus.

Sulaukus didelio skaičiaus naujų narių, sąjunga apribojo reguliarius mokymus ir pratybas, visą dėmesį telkdama skubiam ir efektyviam naujų narių paruošimui.

„Stengiamės fokusuotis į naujų narių priėmimą, patikrinimą, dokumentų sutvarkymą, bent pradinį bazinį parengimą. Kiek truks pasirengimas, priklauso nuo žmogaus pasirinkimo, ar norės su ginklu tarnauti, ar kitose veiklose. Pirminis kandidato parengimas neilgas, kelios dienos, vėliau priesaika. Tuomet skirstome su ginklu ar be ginklo, vykdomi pilietinio pasirengimo kursai“, – sakė vadas.

Šaulių sąjunga turi ketinimų įsteigti mokymo centrą. Šiuo metu jaunesnius šaulius moko vyresnieji, prisideda kariuomenė, skirdama kareivines, poligonus ir instruktorius.

Šaulių sąjungą papildžius naujiems nariams, kurie masinėje priesaikos ceremonijoje Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, prisieks kovo 11-ąją.

Jų gretos kartu su jaunaisiais šauliais sudarys apie 12 tūkst. narių.