„Didžiausias smūgis ir turi būti būtent per ekonomiką, ir tą pajus pirmiausia šalies gyventojai, aišku, galbūt diktatorius tą pajus pats paskutinis, nes jam nerūpi niekas. Ir tie kareiviai, kurie kaip į mėsmalę pasiųsti į Ukrainą, ar jo žmonės, kur rublis nuvertėjo per porą dienų 30-40 procentų ir panašūs dalykai. (...) Tai tas spaudimas tikrai bus paveikus visomis prasmėmis ir technologijoms, ir visa kita“, – penktadienį „Žinių radijui teigė S. Skvernelis, komentuodamas D. Grybauskaitės raginimą į karą atsakyti karu.

„Bet šiandien tas viešas, toks garsus pasakymas arba pasiūlymas pradėti karą... Tai pagalvokime, kas tą karą turi pradėti. Jei raginame NATO pradėti intervenciją arba karą, tai liečia ir mus. Tą turime žinoti, ir Lietuvos žmonės, ir Lietuvos kariai turėtų įsijungti ir tą pajaustų“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Vis dėlto S. Skvernelis neatmeta, kad nesustabdžius V. Putino karinės agresijos Ukrainoje, vėliau teks kariauti ir Vakarų šalyse. Todėl, anot jo, NATO įsitraukimas turėtų būti ne karinis, tačiau suteikiant Ukrainai visokeriopą paramą.

„Teisingas pasakymas, kad, jei nebus sustabdyta invazija Ukrainoje, greičiausiai po jos būsime mes, ir turbūt šiandien nėra nė vieno žmogaus, kuris šimtu procentų galėtų pasakyti Lietuvos žmonėms, kad Lietuva yra visiškai saugi ir nė viena Baltarusijos ar Rusijos paleista raketa nenukris ant mūsų miestų, ant mūsų namų, ant mūsų gatvių“, – svarstė Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ seniūnas.

„Bet vis tai reikia daryti kitokiais būdais, istorijos pavyzdžiai parodė, kad visokeriopa parama kovojančiai valstybei gali būti teikiama ir turi būti teikiama. Jei ukrainiečiai prašo, kad jiems šiandien reikalingi naikintuvai, tai tie naikintuvai tyliai, ramiai, be reklamos, be viešo pareiškimo turi atsidurti Ukrainoje“, – teigė jis.