„Stefan Zweig, stebėdamas abu pasaulinius karus, gyvenimą iki karo nostalgiškai vadino vakarykščiu pasauliu. Rusijai užpuolus Ukrainą, šiandien pasaulis irgi atsidūrė kitoje realybėje. Dar vakar prekyba su Rusija turėjo skatinti pokytį. Šiandien tai jau – invazijos finansavimas“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašo G. Landsbergis.

Pasak ministro, Vakarai apsiriko, manydami, kad Kremliaus režimas niekada nesiims karinių veiksmų.

„Vakar dar galėjome kalbėti su Putinu. Šiandien vienintelis įmanomas pokalbis su juo – jau tik Hagoje. Vakar daugelis sutarė, kad sankcijos neturėtų per stipriai slėgti Vakarų visuomenės pečių. Šiandien vaizdai iš Kijevo neleidžia abejoti, kad tai – karas. Karas, pradėtas prieš mus. Ir sumokėti reikės, jei mes tikrai norime laimėti. Vakar kai kas netikėjo, kad Rusija pradės didžiulio masto invaziją. Šiandien jau žinome, kad jie buvo neteisūs“, – tikino jis.

„O aš tik tikiuosi, kad mes visi turėsime bent dalelę tos drąsos, kuri leis pasakyti: „eik n., rusų laive", ir „nepamiršk kišenėje turėti saulėgrąžų...“, – tvirtino G. Landsbergis.

Naktį į penktadienį per Rusijos ataką Ukrainai priklausančioje Gyvačių saloje žuvo 13 Ukrainos pasieniečių.

Apie šią tragediją vidaus reikalų ministro patarėjas Antonas Heraščenko pranešė feisbuke.

Socialiniuose tinkluose skelbiamas garso įrašas, kuriame Rusijos karinio laivo kapitonas įsako pasiduoti Ukrainos pasieniečiams, tačiau ukrainiečiai atsakė lakonišku: „Rusijos laive, eik n...“, po kurios ir prasidėjo Rusijos artilerijos smūgis.