Jos vyksta penkiuose šalies didmiesčiuose – Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje – bei mažesniuose miestuose.

Vilniuje prie Seimo susirinko keli tūkstančiai žmonių, jie rengiasi maždaug dviejų kilometrų eisenai iki Rusijos ambasados Lietuvoje.

Dalis žmonių apsigaubę yra apsigaubę Ukrainos vėliavomis, taip pat plevėsuoja Lietuvos vėliavomis bei tiesia ilgą, minios žmonių nešamą trispalvę.

Palaikymo akcijos dalyviai sostinėje taip pat nešasi plakatus, tokius kaip „Taika Ukrainai“ arba „Putinai, šalin rankas“.

Boriso Nemcovo skvere priešais Rusijos ambasadą vyks iškilmingas palaikymo Ukrainai renginys.

Bus giedami Ukrainos ir Lietuvos himnai, įžiebti solidarumo laužai bei laisvės žiburiai.

Planuojama, kad renginyje dalyvaus buvęs ambasadorius Ukrainoje Petras Vaitiekūnas, Vilniaus universiteto rektorius istorikas Rimvydas Petrauskas, politologas Linas Kojala, vienas Baltarusijos opozicijos lyderių Anatolijus Liabedzka, ukrainiečių skulptorius Petro Pyrohovas.

Akcija „Laisvė šviečia“ ketvirtadienį vyksta ir Kauno Vienybės aikštėje, Klaipėdoje – Atgimimo aikštėje.

Kurį laiką telkęs apie 150-200 tūkst. karių prie Ukrainos sienų, Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ankstų ketvirtadienio rytą paskelbė karinę invaziją į šalį. Rusija pradėjo aviacijos ir raketų atakas įvairiose šalies vietose, taip pat ir Kijevo srityje, ir pasiuntė savo tankus bei karius.

Anksčiau šią savaitę jis pripažino Maskvos remiamų separatistinių regionų šalies rytuose nepriklausomybę.

Vakarų šalys, anksčiau jau įvedusios Rusijai sankcijų, grasina jas griežtinti.