DELFI Prisijungti Prenumeruoti
  • Kalėdų kalendorius
  • Karas Ukrainoje
  • Naujausios
  • Lietuvoje
  • Užsienyje
  • Kriminalai
  • Nuomonių ringas
  • Politiko akimis
  • Miestai

Jam nenaudingą kelią pasirinkusi Europa įsiutino Putiną: įtampos jis nemažins dar ilgai

15
  • D+ nariams
  • Prenumeruoti  
Daiva Žeimytė, Bilienė, „Delfi TV“ laida „ Iš esmės“; parengė Virginija Spurytė ,
www.DELFI.lt
2022 m. vasario 19 d. 00:05
Tik prenumeratoriams
Prisijungti Prenumeruoti
aA

Europos sprendimas pasirinkti žaliąjį kursą ir palaipsniui visiškai atsisakyti gamtinių dujų, kurių didžiausia tiekėja yra Rusija, esą taip galėjo įsiutinti Vladimirą Putiną, kad jis ir ėmė grasinti kariniais veiksmais. „Net nebejoju, kad derybose, kai Europos lyderiai važiuoja pas V. Putiną, kalbama apie dujas“, – Delfi TV laidoje „Iš esmės“ teigė buvęs Lietuvos premjeras ir krašto apsaugos ministras Gediminas Kirkilas.

Kalbėdamas apie situaciją, kai Rusija jau nuo gruodžio visą Europą ir NATO laiko įtampoje, G. Kirkilas pabrėžė, kad V. Putinas jau nemažai ir pasiekė.

„V. Putinas turėjo daugybę derybų su įvairiais Vakarų lyderiais ir ne visi iš jų yra patyrę derybininkai, pavyzdžiui, Vokietijos kancleris dar visiškai nauja figūra politikoje, nors jo nenuvertinčiau. Neabejoju, kad Putinas susitikinėdamas su visais lyderiais tyrinėjo, kokia būtų reakcija, jei įvyktų konfliktas su kokia nors NATO šalimi, pirmiausia iš rytinio flango – Lietuva, Lenkija. Neabejotinai jis nuomonę zonduoja ir atitinkamai ją panaudos. Duok Dieve, kad tai būtų panaudota deeskalacijai, nors su tuo sutikti sunku, nes deeskalacija jam reikštų pralaimėjimą, prie ko jis neįpratęs.

Be to, reikia pagalvoti, kodėl prasidėjo įtampos kėlimas. Pačioje Rusijoje nėra itin gerai nei su ekonomika, nei su kitais dalykais. Įtakos turi ir gamtiniai ištekliai.

Jei sudaroma sutartis su Kinija ir parduodamos dujos už beveik savikainą, kai Europai pardavinėjama už didžiulę kainą, tai reiškia, kad su dujų, kurių tikrai didelės atsargos yra Rusijoje, prekyba nėra labai gerai. Valdant V. Putinui Rusija visiškai nepakeitė savo ekonomikos struktūros ir liko gal net dar labiau priklausoma nuo iškasamų išteklių“, – aiškino G. Kirkilas.

www.DELFI.lt
15
DALINTIS
Kopijuoti nuorodą Siųsti el. paštu
Uždaryti

Nuorodos kopijavimas

Jam nenaudingą kelią pasirinkusi Europa įsiutino Putiną: įtampos jis nemažins dar ilgai

Nuoroda nukopijuota

  • Tvari Lietuva
  • Iš esmės
  • „Gazprom“
  • Egiptas
  • ES šalys
  • Europos Komisija
  • Gediminas Kirkilas
  • Nord Stream 2
  • Petras Auštrevičius
  • Rusija
  • Rusijos Dūma
  • Rusijos kariuomenė
  • Ukraina
  • Virginijus Sinkevičius
Įvertink šį straipsnį
Norėdami tobulėti, suteikiame jums galimybę įvertinti skaitomą DELFI turinį.
(55 žmonės įvertino)
3.2727
Įvardijo, kokie grūdai tinkamiausi gardiems kepiniams: jei to nebus, tiks tik pašarui
Įvardijo, kokie grūdai tinkamiausi gardiems kepiniams: jei to nebus, tiks tik pašarui
Viena patraukliausių darbo pozicijų rinkoje – darbuotojų poreikis ateityje tiks augs
Viena patraukliausių darbo pozicijų rinkoje – darbuotojų poreikis ateityje tiks augs (1)
Nepatikusių dovanų grąžinimas – ekspertai patarė, ką būtina žinoti ir turėti, kad atgautumėte pinigus
Nepatikusių dovanų grąžinimas – ekspertai patarė, ką būtina žinoti ir turėti, kad atgautumėte pinigus (1)

daiktai, kurių negalima grąžinti

Susiję straipsniai

Multimedija
Laukiniai Nepriklausomybės pradžios laikai – kaip policininkai gaudė banditus po plėšimo ir kokia tvarka buvo to meto gaujose
Nuomonės
Vidas Rachlevičius. „Hamas“ nulems rinkimų rezultatus Europoje
Moterys
Kaip elgtis magnetinių audrų metu: jų poveikis ypač stiprus vėlyvą rudenį ir žiemos pradžioje
Grynas
Inspektoriai įvertino Petro Šiaučiūno elgesį – pasakė, kokios būklės avis, kurią traukė šuo
Moterys
2024-ųjų metų Vaivos Budraitytės horoskopas Avinui: kaip seksis karjeroje, meilėje ir kitose srityse?
Nuomonės
Tomas Sinickis. Pamąstymai apie „ūsį“ ir „londževitį“

Rekomenduojame:

DELFI
RUNaujausiosLietuvojeUžsienyjeKriminalaiNuomonių ringasPolitiko akimisMiestai
Naujienos
Covid-19NaujausiosLietuvojeUžsienyjeKriminalaiNuomonių ringasPolitiko akimisPilietisTeisėSveikata
Tyrimai
Melo detektoriusDemaskuokMedijos Karas Propaganda
Miestai
VilniusKaunasKlaipėdaŠiauliaiPanevėžysAlytusMarijampolėUtenaTelšiaiTauragėPalanga
DELFI PLIUS
Video
TransliacijosLaidosTinklalaidėsKonferencijosDokumentikaArchyvas24/7 kamerosDelfi TV
Verslas
NaujausiosTransportasMano euraiM360EnergetikaNTNuomonėsRinkosAgroMokslasAutoBūstasVerslo požiūris x KarjeraLogin.ltVerslo PulsasBloomberg
Sportas
Krepšinis.ltFutbolasSprintasTenisasF-1Auto ir motosportasKitos sporto šakosSporto pinigaiNKL TransliacijosMoterų LKL
Veidai
Lietuvos įžymybėsUžsienio žvaigždėsKinasMuzikaĮvairenybėsTV eterisEUROVIZIJA
Laisvalaikis
GyvenimasKelionėsMaistasMoterysŠeimaStiliusGrynasKultūraLetenaKablys
Projektai
MultimedijaLengvai ir skaniaiAtostogenasTvari LietuvaLikimo posūkiaiMažame daugMano poveikisNoriu faktųSTEAM – giliojo mokymosi kodasAtliekų kultūraPamokos kitu kampuŽaliasis Taškas
OraiHoroskopaiKalendoriusReceptaiKryžiažodžiaiFotogalerijosTemosUžsakomasis turinysTV programaValiutų kursaiTestai
KontaktaiReklamaApiePranešti naujieną
ENRU