„Pripažįstu, Lietuvai šiandien nelengva. Priežasčių surastume tūkstančius tiek šalies viduje, tiek išorėje. Tačiau man Vasario 16-oji yra ne tik šios dienos fotografija, bet ir proga pažvelgti į ateitį. Šviesi Lietuvos Tėvynės vizija įkvėpė mūsų valstybės kūrėjus prieš šimtmetį, ji, neabejoju, gyvuoja ir kiekvieno iš jūsų širdyje“, – trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje kalbėjo šalies vadovas.

G. Nausėda pažymėjo, kad ir šiandien šalis dar turi jėgų kurti taikaus susitarimo Lietuvą.

„Tačiau vienybė pati neateina, jos neįmanoma įsigyti ar įvesti dekretais. Jai reikia pasiruošti. Išmokti ne tik klausyti, bet ir girdėti. Ištiesti ranką žmogui, su kuriuo nesutinki. Matyti prasmę ir jėgą to, kas mus jungia šiandien ir kas jungs rytoj. Todėl šiandien, šioje istorinėje aikštėje, kviečiu visus ir kiekvieną atidėti į šalį nuoskaudas, pyktį ir abejones. Dar turime jėgų kurti taikaus sutarimo, o ne priešpriešos Lietuvą. Dar turime gebėjimų grįsti sprendimus bendradarbiavimu, o ne primityviu kažkieno valios primetimu“, – sakė šalies vadovas.

Prezidentas taip pat ragino žmones susitelkti. „Atėjo diena, kai daugiau nebegalime nuodyti vienas kito kirčiais iš pasalų (...) Nusipurtykime visas šias apnašas ir eikime į priekį, juk turime tik vieną valstybę ir jos vardas – Lietuva“, – tęsė jis.

Prezidento teigimu, sukurti šalį, tapusią visų Lietuvos žmonių namais, prireikė daug laiko ir bendrų pastangų.

„Prieš 104 metus Lietuvos Tarybos priimtas sprendimas atkurti Lietuvos valstybę buvo nepaprastas – ilgai lauktas ir svajotas – įvykis. Modernią valstybę pirmiausia reikėjo išsvajoti, tada paskelbti, suderėti, paversti kūnu, sustiprinti ir auginti. Iš drąsios kelių asmenų idėjos ji turėjo virsti jaukiais ir saugiais visų Lietuvos žmonių namais. Tam prireikė ir daug laiko, ir bendrų pastangų“, – kalbėjo G. Nausėda.

Šalies vadovas akcentuoja, kad valstybė atkurta buvo bendru politinių jėgų sutarimu, todėl Vasario 16-oji yra gražiausia pamoka ir toliau kurti vienybę.

„To meto politinių jėgų atstovai rado bendrą kalbą, nors skirtingai žvelgė į atkurtos valstybės laukiančius uždavinius. Būtent toks sutarimas ir tokia vienybė – ne gauta dovanų ar primesta iš viršaus, o sunkiai suderėta, iškovota ir apginta – yra gražiausia Vasario 16-osios pamoka. Ši šventė yra visų mūsų energijos, jausmų ir meilės lydinys, tad ir atsakingi už ją esame visi. Niekas neturi teisės jos savintis ar dalinti“, – teigė G. Nausėda.

Šaltinis
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (40)