Kaip BNS sakė VTEK atstovė Eglė Ivanauskaitė, sprendimą komisija praėjusią savaitę priėmė įvertinusi gautus pranešimus ir viešoje erdvėje pateiktus duomenis.

VTEK situaciją vertino po to, kai gruodį gavo Seimo frakcijų prašymus įvertinti vidaus reikalų ministrės ir Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės veikų atitiktį Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatoms.

Opozicijos atstovai į komisiją kreipėsi, kai ministrė viešai paskelbė, jog „Pušyno“ veikla neatitinka VRM būdingų funkcijų ir viešoji įstaiga bus likviduota, o sanatorijos turtas – ant jūros kranto esantys pastatai ir beveik 2 ha sklypas – bus perduoti Turto bankui.

Įtarta, kad tokį sprendimą galėjo lemti Šventosios seniūnės Veronikos Skeberdytės, kuri tuo metu buvo ministrės A. Bilotaitės bendrapartietė ir planavo tapti jos patarėja Seime, asmeniniai interesai.

„Komisija nenustatė faktinių duomenų, kurie leistų pagrįstai manyti, kad pranešimuose minima ponia V. Skeberdytė gali būti ministrei artimas asmuo. Įstatymas numato, kad artimas asmuo yra tėvai, seneliai, sutuoktinis, sugyventinis, partneris, vaikai, broliai seserys ir jų sutuoktiniai“, – sakė E. Ivanauskaitė.

Nenustatyta, kad A. Bilotaitei atliekant vidaus reikalų ministrės pareigas V. Skeberdytė gali kelti tiesioginį ir akivaizdų interesų konfliktą, dėl ko kiltų pareiga nusišalinti.

„Ministrė komisijai nurodė, kad ponios V. Skeberdytės artimai nepažįsta. Pasiūlymą prisidėti prie politinio pasitikėjimo komandos lėmė dalykinės V. Skeberdytės savybės ir specialiųjų žinių vietos savivaldoje turėjimas. Paaiškino, kad įdarbinimo Seime procedūros nebuvo pradėtos. Komisija neturi duomenų, kurie leistų abejoti tais teiginiais“, – paaiškino VTEK atstovė.

Anot E. Ivanauskaitės, nors moteris siejo narystė partijoje, Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra nurodęs, kad priklausymas tam tikrai politinei partijai gali reikšti bendrus politinius interesus, bet ši aplinkybė savaime nerodo asmens privataus intereso.

„Žurnalisto Skirmanto Malinausko tyrime nurodoma, kad jos buvo užfiksuotos įvairių renginių metu bendrose fotografijose, tokia aplinkybė savaime neįrodo, kad jas sieja ypatingo pobūdžio santykiai, kurie galėtų kelti interesų konfliktą“, – sakė E. Ivanauskaitė.

Jos teigimu, komisija nesiims tirti ir A. Bilotaitės sprendimų, susijusių su sanatorija „Pušynas“, kurią ketinta perduoti Turto bankui.

Tinklaraštininkas Skirmantas Malinauskas anksčiau pranešė, kad sprendimu Turto bankui perduoti sanatoriją „Pušynas“ su jai priklausančiais žemės sklypais gali būti suinteresuota V. Skeberdytė, kad jos uošviai ir gyvenimo partneris galėtų be kliūčių atkurti nuosavybę.

Viešai paskelbtoje informacijoje teigta, kad dėl žemės, esančios sanatorijos „Pušynas“ teritorijoje adresu Žvejų g. 1, Palangoje jau šešis metus bylinėjasi Šventosios seniūnės V. Skeberdytės uošviai Hermegeldilda ir Stasys Liutikai.

Sausį pranešta, kad sanatorija „Pušynas“ bus perduota Sveikatos apsaugos ministerijai ir į Turto banką nebepateks.

VTEK praėjusią savaitę vykusiame posėdyje priėmė sprendimą pradėti tyrimą dėl V. Skeberdytės, kuri, būdama Šventosios seniūne, galimai atstovavo fiziniams asmenims sprendžiant klausimus Palangos miesto savivaldybės administracijoje.

VTEK nurodo, jog toks atstovavimas prieštarauja Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo nuostatoms, kad valstybės tarnyboje dirbantiems asmenims draudžiama atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesus institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba.

V. Skeberdytė partijos sprendimu sausį buvo pašalinta ir iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) partijos.