Savivaldybės atstovų teigimu, Ledo rūmuose įkurtas didžiausias Kaune ir visoje šalyje vakcinavimo centras baigia darbą. Nuo sausio 24 dienos suplanuotos kauniečių revakcinacijos keliasi į Kauno miesto poliklinikos padalinius, ir nemokamas skiepijimas bus tęsiamas iš viso 48 vakcinavimo vietose. O nuo šio penktadienio gyventojai be išankstinės registracijos ar Galimybių paso laukiami naujame skiepų punkte – Kauno „Akropolyje“.

„Ledo rūmai beveik metus veikė kaip skiepijimo nuo COVID-19 epicentras. Nenuilstančiai dirbančių gydytojų, slaugytojų bei savanorių pastangomis vakcinavimas vyko nenutrūkstamai ir sklandžiai, o rezultatai viršijo lūkesčius. Čia už sąmoningą elgesį, siekiant apsaugoti save bei aplinkinius, reikia pasakyti „ačiū“ ir patiems kauniečiams, supratusiems skiepų naudą.

Kauno vakcinavimo centro veikla tapo geruoju srautų ir skiepijimo algoritmų pavyzdžiu ne tik šalies savivaldybėms, bet ir kaimyninių šalių skiepijimo organizatoriams. Nors vienos durys užsidaro, kitos atsiveria – planuojame jau kovą Ledo arenoje čiuožimo entuziastus bei sportininkus pakviesti ant ledo“, – kalbėjo Kauno miesto savivaldybės Ekstremalių situacijų operacijų centro vadovas Paulius Keras.

Paskaičiuota, kad nuo Ledo rūmų atidarymo praėjusių metų vasario 24 d. Kauno miesto poliklinikos specialistai čia įkurdintame vakcinacijos centre suleido beveik pusę milijono skiepų dozių, – paskiepyta daugiau kaip 200 tūkst. gyventojų. Čia pamainomis nuolat dirbdavo daugiau kaip pusšimtis žmonių: gydytojai, slaugytojos, greitosios medicinos pagalbos stoties personalas, Raudonojo Kryžiaus savanoriai ir kiti pagalbininkai, informuoja savivaldybė.

Uždarius Ledo rūmų vakcinavimo centrą, Kauno miesto poliklinika skiepijimo procesus perkels į savo padalinius.

Vaikai nuo koronavirusinės infekcijos bus skiepijami Šilainių, Dainavos ir Kalniečių padaliniuose. Suaugę pacientai „Comirnaty“ („BioNTech ir Pfizer“) vakcina galės pasiskiepyti visose Kauno miesto poliklinikose, o „Spikevax“ („Moderna“) – Šilainių ir Kalniečių padaliniuose. Operacijų vadovo sprendimu, „Janssen“ vakcina nuo šiol skiriama tik sustiprinamajai dozei. Antrą skiepą kauniečiai galės gauti poliklinikos Centro padalinyje.

Pirmadienį numatytos kauniečių revakcinacijos „Comirnaty“ vakcina bus automatiškai nukreiptos į Kauno miesto poliklinikos Šilainių padalinį, „Spikevax“ vakcina – į Kalniečių padalinį. Visą informaciją apie perkeltą skiepo laiką ir vietą gyventojai gaus trumpąja SMS žinute. Jeigu pacientams paskirta revakcinacijos vieta nėra tinkama, jie savarankiškai galės persiregistruoti į kitus miesto poliklinikos padalinius ar bet kurį parankesnį skiepijimo punktą Kaune.

Savivaldybės pranešime pabrėžiama, kad kauniečius nuo COVID-19 taip pat skiepija dauguma Kauno mieste veikiančių sveikatos priežiūros įstaigų: privatūs medicinos centrai, šeimos klinikos ir kraujo tyrimų laboratorijos. Šiuo metu kauniečiai nemokamai pasiskiepyti gali 48 vietose. Tačiau reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad dalis klinikų turimomis vakcinomis skiepija tik savo pacientus, o kitos priima visus gyventojus. Kai kurie vakcinavimo centrai vienišus senjorus ar sunkiai judančius asmenis skiepija ir namuose. Privačios įstaigos gyventojus priima tik su išankstine registracija.

„Vienas svarbiausių tikslų pandeminiu laikotarpiu – aktyvus vakcinavimo procesas, todėl kauniečiai ir toliau galės gauti skiepą be išankstinės registracijos. Tam šią savaitę specialiai atidarytas punktas prekybos ir laisvalaikio centre „Akropolis“, – sakė savivaldybei pavaldžios Kauno miesto poliklinikos direktorius Paulius Kibiša.