„Kalbant apie įstatymą tikrai nereikia apsiriboti tik su šių dienų aktualijomis. Įstatymas yra kuriamas būtent ilgalaike prasme, kad visų infekcijų, visų ekstremalių situacijų, karantinų atvejų turėtume padidintą dėmesį toms organizacijoms, toms institucijoms, toms veikloms, kurios dirba betarpiškai su didelės rizikos klientais, pacientais, kur nėra kitų organizacinių priemonių, kurių būtų galima išvengti nuotoliniu darbu ar kažkaip kitaip“, – Vyriausybėje surengtoje spaudos konferencijoje teigė A. Dulkys.

ELTA primena, kad Seimas antradienį skubos tvarka po svarstymo pritarė Žmonių užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo pataisoms, numatančioms medikams ir socialiniams darbuotojams taikyti privalomą skiepijimą nuo COVID-19 ligos.

Privaloma vakcinacija būtų įvesta asmenims, teikiantiems paslaugas sveikatos priežiūros bei socialinės globos įstaigose, taip pat sveikatos priežiūros įstaigose teikiantiems valymo, maisto tiekimo ar kitas paslaugas bei į namus vykstantiems socialiniams darbuotojams. Numatoma, kad, praėjus trims mėnesiams nuo nušalinimo pradžios, darbdavys galės nutraukti darbo sutartį be įspėjimo ir nemokėdamas išeitinės išmokos.

Išimtis numatyta tiems darbuotojams, kurie negali pasiskiepyti dėl medicininių priežasčių. Taip pat tiems darbuotojams, kurie yra persirgę koronavirusu, kol bus laikomi įgijusiais imunitetą.

Seimas ketvirtadienį dėl šių pataisų ketina apsispręsti galutinai.

Numatoma, kad Seimui šiuos pakeitimus priėmus, reikalavimas įsigaliotų vasario 14 dieną.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
ELTA
Dalintis
Nuomonės