Lietuvos prašymu Graikijoje sulaikytas Ukrainos pilietis A. Radkevičius apskundė teismo jam Sausio 13-osios byloje už akių skirtą ketverių metų laisvės atėmimo bausmę.

Teismo atstovė Venta Valčackienė BNS sakė, kad nuteistajam paskirtas Lietuvoje praktikuojantis advokatas Arvydas Verpečinskas.

„Gauti prašymai, bus sprendžiama dėl jų“, – BNS sakė teismo atstovė. Prašymai susiję su dokumentų pateikimu ir posėdžių atidėjimu, į teismą kreipėsi nuteistojo sutuoktinė.

Kaip anksčiau skelbė teismas, nors nuosprendis, kuriuo A. Radkevičius pripažintas kaltu ir jam paskirta ketverių metų laisvės atėmimo bausmė, yra įsiteisėjęs, tačiau asmuo, kurio byla buvo išnagrinėja pirmosios instancijos teisme jam nedalyvaujant, bet kurioje proceso stadijoje gali pats asmeniškai paduoti apeliacinį skundą. Skundas gautas pernai gruodžio 1 dieną.

Apeliaciniam skundui nagrinėti Lietuvos apeliaciniame teisme sudaryta mišri Baudžiamųjų bylų skyriaus ir Civilinių bylų skyriaus teisėjų kolegija, jai pirmininkaus teismo pirmininkas Nerijus Meilutis.

Išdavimo byla

Tuo metu Graikijoje sprendžiama, ar pernai rudenį šalyje sulaikytą A. Radkevičių išduoti Lietuvai.

Graikijos Aukščiausiasis Teismas trečiadienį išnagrinėjo Sausio 13-osios byloje nuteisto Ukrainos piliečio išdavimo Lietuvai bylą, sprendimą skelbti planuoja sausio 26 dieną.

A. Radkevičius Graikijoje sulaikytas pernai rugsėjį, tačiau abiejų šalių institucijos kurį laiką tikrino, ar asmuo iš tikrųjų yra nuteistasis už indėlį į sovietų agresiją per kruvinus 1991-ųjų įvykius.

Teismas Europos arešto orderį jo atžvilgiu išdavė rugpjūtį, juo remiantis ukrainietis ir sulaikytas Graikijoje.

53-ejų A. Radkevičius Sausio 13-osios byloje nuteistas už tai, kad vairavo tanką, dalyvavusį įvykiuose prie Spaudos rūmų.

A. Radkevičiaus įkalinimas Lietuvoje gali sukelti politinę įtampą tarp Vilniaus ir Kijevo, nes jis yra Ukrainos karo su Rusijos remiamais separatistais šalies rytuose veteranas.

A. Radkevičius yra vienas iš 67 nuteistųjų laisvės atėmimo bausmėmis Sausio 13-osios byloje.

Dauguma kaltinamųjų šioje byloje nuteisti už akių, nes Rusija ir Baltarusija atsisakė juos išduoti.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

Sovietai karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę nuo Sovietų Sąjungos.