VRK vertino Laisvės partijos socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „YouTube“ paviešintus įrašus, kuriuose A. Armonaitė ir Laisvės partijos pirmininkės pavaduotojas Vytautas Mitalas kviečia kartu su Laisvės partija kandidatuoti į miestų ir rajonų savivaldybių tarybas.

Savo ruožtu A. Armonaitė savo paaiškinime VRK teigė, kad įrašų buvo nuspręsta nežymėti kaip politinės reklamos, nes tuo metu dar nebuvo paskelbtas politinės kampanijos laikotarpis, taip pat įrašais nebuvo siekiama paveikti rinkėjų motyvacijos balsuojant.

„Minėti įrašai nebuvo pažymėti kaip politinė agitacija, nes tam nematėme priežasties. Visų pirma šiuo metu Lietuvoje nėra paskelbtas politinės kampanijos laikotarpis, antra, šiais įrašais nėra siekiama paveikti rinkėjų motyvacijos balsuojant rinkimuose. Minėti įrašai yra susiję su kasdienine partine veikla. Jais siekiama pritraukti į partiją naujų narių, kurie ateityje kandidatuotų savivaldybių rinkimuose“, – teigė A. Armonaitė.

Vis dėlto, VRK teigimu, nepaisant to, kad 2023 metų savivaldos rinkimų kampanija prasidės 2022 metų rudenį, reikalavimas žymėti politinę reklamą galioja visą laiką.

VRK posėdžio metu taip pat buvo atkreiptas dėmesys, kad du iš trijų komisijos vertintų įrašų buvo apmokėti, kas yra politinės reklamos vienas iš požymių.