„Galiu paneigti gandus, kad yra sprendimai nuo ateinančio pirmadienio įvesti karantiną. Kas yra labai svarbu, tai pasiskiepyti trečia doze, nes revakcinacija yra labai svarbu. Omikron atmaina Lietuvoje jau dominuoja. Dėl karantino, ne kartą viešai sakiau ir dar kartą pakartosiu, aš manau, kad tai yra nebūtina priemonė, ir tikiuosi, kad nebus tokio klausimo išvis padėta ant stalo.

Mes galime valdyti tą pandemiją, dabar omikronas bus žinoma kitokia atmaina ir pati pandemija truputėlį kitaip atrodys. Ji gali atrodyti dar grėsmingiau ta prasme, kad mes skaičiuosime daugybę atvejų, daug daugiau atvejų, negu dabar įsivaizduojame, jeigu dabar yra 3 tūkstančiai atvejų per dieną, ateityje gali būti dešimtys tūkstančių atvejų, bet svarbu yra revakcinacija, jeigu žmonės yra revakcinuoti, jie turi apsaugą ir viskas bus gerai“, – LRT radijui teigė A. Armonaitė.

A. Armonaitė tvirtina, kad rodiklis, kurį pasiekus būtų įvedamas karantinas, neturėtų būti keičiamas, o svarbiausia šiuo pandemijos laikotarpiu yra revakcinuotis.

„Yra vienas dalykas tiktai aptartas, tai yra reanimacinių COVID-19 sergantiems žmonėm užimtų lovų skaičius – 240, jeigu šis rodiklis būtų peržengtas, tada būtų galimi svarstymai, tačiau kol kas nepanašu, kad tas skaičius peržengtas bus, pažiūrėsim, tikiuosi ne, svarbiausia revakcinuotis, viskas mūsų pačių rankose. Mes esame atsakingi už savo sveikatą, už savo šeimos sveikatą, mes patys turime būti suinteresuoti tuo. Tiesiog pasiskiepykime sustiprinamąja doze ir viskas bus gerai“, – revakcinacijos svarbą pabrėžė ministrė.

ELTA primena, kad griežtesnių ribojimų Vyriausybė ketina imtis, jei užimtumas reanimacijos skyriuose pasiektų 240 lovų. Vyriausybės teigimu epidemiologinei situacijai dėl COVID-19 ligos žymiai pablogėjus ir prireikus įvesti karantiną, jis galėtų tęstis tris savaites. Karantino metu galėtų būti vėl įvestas nuotolinis mokymas bei judėjimo ribojimai.