„Pagrindų dabartinei ekstremaliai situacijai kaip ir nėra“, – komisijos posėdyje sakė Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis.

Laboratorinių tyrimų duomenys praėjusią savaitę atskleidė, kad Danės upė buvo užteršta oro paveiktu dyzelino ir panaudotos alyvos mišiniu.

Taršos kaltininkas kol kas nenustatytas. Jį radus, teršėjas privalės atlyginti aplinkai padarytą žalą, ji bus apskaičiuota ir įvardyta surinkus visus reikalingus duomenis.

„Ir toliau ieškome taršos kaltininko. Peržiūrėsime kameras, gal kažkur galėsime toliau užsikabinti. Nes šiai dienai yra tik versijos, bet tyrimas toliau tęsiamas“, – posėdyje sakė Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos laikinoji viršininkė Laura Dagilienė.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko Mariaus Garbenio teigimu, tarša Danės upėje šiuo metu yra likviduota.

„Kol kas nematome ir neprognozuojame, kad ta tarša galėtų didėti“, – sakė jis.

Vis dėlto, pasak M. Garbenio, teršalų likučių dar kai kur yra likę ant krantinių, pareigūnas paragino jas kuo skubiau nuvalyti.

„Jų nenuvalius, daugiau ar mažiau tų teršalų nedidelės dėmės pasirodys“, – kalbėjo uostamiesčio ugniagesių vadas.

Aplinkos apsaugos departamento duomenimis, likviduojant taršą, surinkta 73 tonos užteršto vandens.

Uostamiestyje tarša naftos produktais pastebėta paskutinę praėjusių metų dieną, dėl incidento tuomet paskelbta ir ekstremali situacija.

Aplinkos ministras Simonas Gentvilas praėjusią savaitę teigė, jog atsakomybė už padarytą žalą gali siekti iki 35 tūkst. eurų. Kaltininkas taip pat turės atlyginti padarytą žalą gamtai.