„Esu paprašiusi advokato kreiptis į A.Matulą, kad šis paneigtų žiniasklaidos priemonėse paviešintus kaltinimus man. Kitos savaitės pradžioje turi baigtis terminas. Jei atsiprašymo nesulauksiu, kreipsiuosi į teismą“, - trečiadienį DELFI sakė D.Mikutienė.

Komiteto vadovės teigimu, po sausio viduryje vykusio Seimo Etikos ir procedūrų komisijos posėdžio, kuriame buvo sprendžiamas parlamentarų konfliktas, A.Matulas jos taip ir neatsiprašė, nors buvo prašytas. „Jis manęs neatsiprašė, nors dirbame tame pačiame komitete, ir kabinetai netoli“, - skundėsi Darbo partijos frakcijos narė.

A.Matulas DELFI teigė iki šiol nesulaukęs oficialaus reikalavimo atsisakyti savo žodžių ir atsiprašyti parlamentarės. Tačiau jis abejojo, ar net gavęs advokato raštą vykdytų reikalavimus.

„Neturiu už ką atsiprašyti. Man Konstitucija ir Seimo statutas leidžia kaip parlamentarui bei žmogui abejoti, jei kažkas kažką kažkam siūlo ir visuomenei sukelia įtarimų, - kalbėjo konservatorius. – Be to, žiniasklaidoje nebuvo nė vieno mano teiginio, kad ji ką nors padarė ne taip. Aš tik išreiškiau savo abejones, o ne mečiau kaltinimus.“

Nesutarimai tarp Sveikatos komiteto narių sustiprėjo svarstant Dirbtinio apvaisinimo įstatymo projektą ir ruošiantis kurti naują Embriono ir genomo apsaugos įstatymą. A.Matulas sausio pradžioje viešai suabejojo, ar bandydama į įstatymo rengimo grupę įtraukti savo magistro darbo vadovą D.Mikutienė nesiekia pataisyti pašlijusius užsitęsusių studijų Mykolo Romerio universitete reikalus.

Pasipiktinusi komiteto pirmininkė pareikalavo, kad mesti kaltinimai interesų painiojimu būtų viešai paneigti, o konservatorius atsiprašytų ne tik jos, bet ir dėstytojų. Anot jos, A.Matulas pasielgė neetiškai ir savo abejonėmis įžeidė ne tik ir ją, ir jos šeimą.

Etikos ir procedūrų komisija pripažino, kad savo elgesiu D.Mikutienė viešųjų ir privačių interesų konflikto nesukėlė.

Nepaisant tokios išvados, A.Matulas atsisakė atsiprašyti kolegės. Tiesa, komisijos posėdyje konservatorius pripažino, kad abejones dėl parlamentarės galbūt išsakė be pagrindo. Tačiau jis tikino tai padaręs netyčia ir nežinodamas visų aplinkybių.