Ji tikisi, kad ši tradicinė baltyminė vakcina bus populiaresnė tarp skeptikų, nei naudojamos naujos platformos RNR vakcinos, kadangi tokio tipo preparatai jau daugelį metų kuriami saugantis nuo kitų ligų.

„Kalbant apie naują vakciną, Lietuvą ji turėtų pasiekti sausio mėnesį. Kol kas nežinome, kokiais kiekiais, dar grafikai detalūs nėra suderinti, bet jos turėsime (...) Tikimės, kad ji bus patrauklesnė būtent tiems, kurie dar abejoja, kad ši vakcina paskatins skiepytis aktyviau arba apskritai apsispręsti skiepytis tuos, kurie dar iki šiol to nėra padarę“, – BNS antradienį sakė kanclerė.

Europos Sąjungos farmacijos priežiūros tarnyba pirmadienį rekomendavo patvirtinti JAV bendrovės „Novavax“ sukurtą vakciną nuo COVID-19 – tai jau penktoji vakcina nuo pandeminio koronaviruso, kurią EVA yra rekomendavusi vartoti Europos Sąjungoje. Agentūra rekomenduoja skiepyti šiuo preparatu žmones nuo 18 metų amžiaus.

Lietuva yra užsakiusi 633 tūkst. šios vakcinos dozių. Iš viso šalis yra pasirašiusi sutartis dėl septynių vakcinų įsigijimo.

Kitaip nei „BioNTech“ arba „Moderna“ vakcinos, kuriose esama informacinės RNR (iRNR), pernešančios genetinę informaciją į žmogaus organizmo ląsteles ir priverčiančias jas gaminti sveikatai nepavojingą pandeminio koronaviruso dyglio baltymą, savo ruožtu „apmokantį“ imuninę sistemą reaguoti į tikrą patogeną, „Novavax“ preparate esama paties viruso spyglio baltymo. Panaši technologija vartojama vakcinose, kuriomis nuo daugelio ligų skiepijami vaikai.