Anot jo, reaguojant į omikron atmainos plitimą, taip pat reikia peržiūrėti vakcinacijos schemas socialinės globos, sveikatos priežiūros įstaigose.

„Kitą savaitę reaguodami į šitą situaciją, matyt, paspartinsime ir planuoju, kad galėsime pateikti ministrų kabinetui ir privalomo skiepijimo teisės aktus“, – LRT ketvirtadienį sakė ministras.

„Norime išdiskutuoti ir su konkrečiu teisės aktu aptarti pagrindinių profesinių sričių – sveikatos sistema, švietimas, socialinė globa. Yra pasiūlymų kalbėti apie valstybės tarnybą, kariuomenę, manau, kitą savaitę turėsime galimybę tai aptarti konkrečiau“, – kalbėjo A. Dulkys.

Kada galėtų įsigalioti pokyčiai dėl privalomos vakcinacijos tam tikrų sričių darbuotojams, kol kas nėra numatyta.

Sustiprinančia doze planuojama leisti skiepytis ir po trijų mėnesių

Kitą savaitę planuojama sudaryti galimybę sustiprinančia doze pasiskiepyti ir po trijų mėnesių, sako sveikatos apsaugos ministras.

„Pirmosios žinutės apie omikron rodo, jog asmenys, pasiskiepiję dviem dozėmis, turi maždaug 50 procentų apsaugą, pasiskiepijusieji stiprinamąja doze, tai yra trimis dozėmis, turi iki 75 procentų apsaugą. Planuojame sudaryti galimybę, kad kitą savaitę žmonės galėtų skiepytis ne tik po šešių, ne tik po keturių mėnesių, bet ir po trijų mėnesių“, – LRT ketvirtadienį sakė ministras.

„Paankstiname skiepijimąsi, kad daugiau žmonių galėtų pasinaudoti tokia galimybe ir pasiskiepyti stiprinamąja doze“, – pridūrė jis.

Nuo lapkričio pasiskiepijusieji viena „Janssen“ vakcinos arba dviem bet kurios kitos Lietuvoje leidžiamos vakcinos dozėmis, gali pasiskiepyti sustiprinančia doze praėjus nebe pusmečiui, o keturiems mėnesiams.

Tą padaryti galima „Pfizer“ skiepu arba „Janssen“ vakcina, jei pirmą kartą suleistas taip pat šis preparatas. Sustiprinantis skiepas „Moderna“ vakcina leidžiamas po šešių mėnesių.

A. Dulkio teigimu, sparčiai plintanti omikron atmaina per artimiausias savaites Lietuvoje gali tapti dominuojanti.

Šalyje šia savaitę nustatyti pirmieji du koronaviruso omikron atmainos atvejai.

Didelį skaičių mutacijų turintis viruso variantas, pirmąkart aptiktas Pietų Afrikos Respublikoje praėjusį mėnesį, paskatino viso pasaulio šalis įvesti kelionių iš Pietų Afrikos šalių draudimus bei atnaujinti vidaus apribojimus, siekiant sulėtinti viruso atmainos plitimą.

Ekspertai įspėja, jog omikron atmaina plinta greičiau nei pasaulyje šiuo metu dominuojanti delta atmaina. Viena to priežasčių – mažesnis vakcinų veiksmingumas.

Vis dėlto, remiantis ankstyvaisiais duomenimis, susirgimas šia atmaina sukelia ne tokius sunkius simptomus.

Šaltinis
Temos
Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo neleidžiama.
BNS
Dalintis
Nuomonės