Kai pasaulyje pandemija, mažai, kas norėtų būti sveikatos apsaugos ministru. Atsakomybė – dėl sprendimų, kurie lemia visas šalies sritis. Daug nepatenkintų.

Kartais tenka vyti tolyn agresyvius ar neadekvačius. Sulaukiame ne vien įžeidimų. Prieš kurį laiką ministras A. Dulkys pranešė, kad kreipėsi į pareigūnus, nes suluošinti arba nužudyti pradėta grasinti jau nebe vien jį, bet ir šeimą, vaikus.

„Turiu pripažinti, kad po pradėto vieno tyrimo policijos, kito tyrimo – prokuratūros, šiuo metu (grasinimų) yra sumažėję. Ir jau buvo keletas dienų, kai negavau nieko“, – sakė A. Dulkys.

Prokurorai jau pasistūmėję. Įtarimai pateikti vienam grasintojui. Neatmetama, kad jų daugės.

„Yra pareikšti pirminiai įtarimai vienam asmeniui, tačiau tyrimas tuo dar tikrai nesibaigia. Yra atliekami įvairūs proceso veiksmai, įskaitant ir tarptautinį bendradarbiavimą. Ir, kaip sako prokurorai, įtariamųjų skaičius šiame ikiteisminiame tyrime gali kisti“, – sakė Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vedėja Elena Martinonienė.

Gresia laisvės atėmimo bausmė

Kodėl dėl grasinimų A. Dulkiui kreiptasi į užsienio šalis, prokurorai nedetalizuoja.

„Ikiteisminis tyrimas, priminsiu, buvo pradėtas pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 145 straipsnio 2 dalį“, – priminė E. Martinonienė.

Straipsnis skamba taip: „kas terorizavo žmogų grasindamas susprogdinti, padegti ar padaryti kitokią pavojingą gyvybei, sveikatai ar turtui veiklą, arba sistemingai baugino žmogų, naudodamas psichinę prievartą, baudžiamas laisvės atėmimu iki ketverių metų“.

„Kada jau kritika yra keičiama neapykanta „ad personam“, nežinau, ar žmonėms visą laiką verta, pirmiausia, savo emocijas deginti tam, kad kažko nekęstų“, – svarstė premjerė Ingrida Šimonytė.

Šimonytė tiesioginių grasinimų nesulaukė

Premjerė sakė taip pat sulaukianti įžeidimų, bet grasinimų nepamena.

„Tiesiogiai kažkokių grasinimų tai nepamenu, kad būčiau paskutiniu metu sulaukusi. (…) Nežinau, ar kartuves prie Seimo reikia laikyti grasinimu, ar ne“, – sakė I. Šimonytė.

Per riaušėmis pasibaigusį protestą prie Seimo atneštos kartuvės. Neva – ne tik I. Šimonytei, bet visiems konservatoriams, liberalams, žurnalistams.

„Niekam turbūt nėra malonu, bet gali suprasti, kad kai dirbi tokį darbą, tai tikrai negali būti visų mylimas, gerbiamas“, – sakė I. Šimonytė.

Yra, kam kliūva net premjerės elgesio detalės. Buvo nepatenkintų esą viešėdama Jungtiniuose Arabų Emiratuose I. Šimonytė pasirinko per ryškią aprangą

„Čia, kaip sakė vienas buvęs ministras, „jerunda“, – šypsojosi I. Šimonytė.

Į policiją kreipėsi ir Navickienė

Dėl grasinimų į policiją kreipėsi ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

„Laiškas skambėjo maždaug taip, kad, „jeigu neduosite man socialinio būsto, tai sužinosiu, surasiu, kur gyvenate, susidorosiu ir su Jumis, ir su Jūsų vaikais“. Buvo tikrai nemalonus (grasinimas), ypatingai, kai paliečia šeimą“, – sakė M. Navickienė.

Ministrė sakė laišką perpasakojusi labai cenzūruotai. Iš tiesų grasinimai nužudyti ją ir vaikus skambėjo daug bjauriau.

„Turbūt reikėtų vertinti ir žmogaus būklę, ir situaciją, kokioje jis rašė tokio turinio laišką“, – sakė M. Navickienė.

Yra, kam grasinimai yra kasdienybė. Grasinimų teigė sulaukusi ir Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Laisvės partijos lyderė sakė, kad įžeidimai, grasinimai siunčiami socialiniais tinklais, elektroniniu paštu, būna net telefonu.

„Kai esi liberalių pažiūrų, tai kaip ir prie to pripratęs esi, kad tau pasako, kas tu esi, ir kur tau eiti, ir ką su tavimi reikia padaryti“, – sakė A. Armonaitė.

Ji sakė grasinimų bandanti nesureikšminti. Priima tai kaip buvimo politiku kainą.